تنیس فا

نبرد اندی مارى و نیک كيريوس

0

امروز در دور چهارم رقابت‌های ویمبلدون، اندی ماری که حالا با حذف نواک جوکوویچ، بخت اول قهرمانی به حساب می‌آید، مقابل نیک کیریوس استرالیایی قرار خواهد گرفت؛ در مسابقه‌ای که می‌تواند اولین محک جدی او در رقابت‌های امسال باشد.

بر کسی پوشیده نیست که نقطه قوت کیریوس جوان، سرویس‌های سهمگین او است. بخت شماره ۱۵ قهرمانی تاکنون در این مسابقات ۷۹ سرویس (Ace) به ثمر رسانده و سرویس‌های اولش معمولاً بیش از ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت سرعت داشته است. پت کش، قهرمان مسابقات ویمبلدون در سال ۱۹۸۷ درباره‌ی سرویس‌های او می‌گوید:

“اگر نیک اِیس‌های زیادی بزند، کار زیادی از دست شما بر نمی‌آید.”

اما از طرفی کیریوس با یکی از بهترین برگردانندگان سرویس در جهان مواجه است و این کار را برای جوان استرالیایی دشوار خواهد کرد. ماری در سه مسابقه گذشته‌اش اندکی بیش از ۴ ساعت در زمین بوده در حالی که کیریوس بیش از ۶ ساعت را در زمین گذرانده است.
کَش در این‌باره می‌گوید:

“نیک به اندازه اندی از لحاظ بدنی آماده نیست و این موضوع برای او مشکل ساز خواهد بود. بنابراین او مجبور است از ضربات با ریسک بالا بیشتر استفاده کند. اگر کار به ست پنجم بکشد، احتمالاً اندی پیروز خواهد شد چون او یکی از آماده‌ترین بازیکنان است.”

این دو تا به حال ۴ بار مقابل یکدیگر قرار گرفتند که هر ۴ بار ماری پیروز میدان بوده است. این اولین رویارویی آن‌ها بر روی سطح چمن خواهد بود، سطحی که کیریوس باور دارد بهترین شانس را به او می‌دهد که بتواند قهرمان ۲ دوره گرند اسلم را شکست دهد.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید