تنیس فا

پرتاب راکت به قصد برگرداندن توپ؛ قانونی یا خطا؟

0

حتما تابحال بارها دیده‌اید که بازیکنان تنیس وقتی به توپی نمی‌رسند بعضا راکت خود را به سمت آن پرتاب می‌کنند. فارغ از اینکه توپ با این روش به زمین حریف برگردد یا نه اما آیا این حرکت از نظر قوانین تنیس صحیح است؟

هر چند صحنه‌ی پرتاب‌کردن راکت به سمت توپ زیاد دیده می‌شود، اما حقیقت این است که در اکثر موارد، حتی تماسی بین راکت و توپ صورت نمی‌گیرد، چه برسد به اینکه توپ به زمین حریف برگردد. اما حتی اگر توپ به زمین حریف هم برگردد، این ضربه از نظر قوانین تنیس خطا محسوب می‌شود و بازیکن پرتاب‌کننده‌ی راکت امتیاز را از دست خواهد داد.

اما همیشه تشخیص اینکه راکت در لحظه تماس با توپ در دست بازیکن بوده یا بعد از ضربه از دست رها شده آسان نیست. در ویدئوی زیر که به دیدار براداران برایان در برابر روژه‌وسلان و بوپانا در ویمبلدون سال ۲۰۱۳ برمی‌گردد، فرگس مورفی، داور سرشناس در تشخیص این مسئله دچار خطا شد و امتیاز را به اشتباه به برایان‌‌ها داد:

ویدئوی دوم، جیمی کانرز قهرمان افسانه‌ای دنیای تنیس را نشان می‌دهد که با پرتاب راکتش به سمت بالا موفق می‌شود توپ را به زمین حریف برگرداند. هر چند این ضربه یکی از نادرترین ضربات ثبت شده در تاریخ تنیس است، اما در قوانین امروز خطا به حساب می‌آید. گفته می‌شود این بازی مربوط به تور پیش‌کسوتان سال ۱۹۹۶ است.

Save

Save

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید