تنیس فا

ویمبلدون ۲۰۲۲؛ جوکوویچ حریف کیریوس در فینال شد

0

صربیناتور تنها یک گام با هفتمین قهرمانی خود در ویمبلدون فاصله دارد.

تنیسفا – نواک جوکوویچ قهرمان شش دوره ویمبلدون با برتری ۳ بر یک مقابل کمرون نوری به دیدار پایانی این رقابت‌ها راه یافت.

تنیس‌باز ۳۵ ساله صرب در مرحله نیمه‌نهایی شروع خوبی نداشت و این باعث شد تا نوری ست اول را با حساب ۶-۲ به سود خود خاتمه دهد. اما این پایان ماجراجویی‌های تنیس‌باز بریتانیایی در گرند اسلم خانگی بود و جوکوویچ در ادامه با نمایشی برتر سه ست بعدی را با نتایج ۶-۳، ۶-۲ و ۶-۴ برد تا برای هشتمین بار راهی فینال سومین گرند اسلم فصل شود.

جوکوویچ در مورد بازی نیمه‌نهایی گفت: «در ست نخست نوری بازیکن بهتری بود. با اینکه من در نیمه‌نهایی‌های زیادی در مسابقات گرند اسلم بازی کرده‌ام اما همواره فشار وجود دارد و کمرون هم بازیکن خوبی است…. وقتی در مسابقه‌ای حاضر می‌شوم هدفم این است که به فینال برسم، بویژه در گرند اسلم‌ها. در ابتدای بازی اضطراب برای هر دو ما وجود داشت. نوری در ست اول بهتر کار کرد. اما من در سه ست بعدی ثبات خوبی داشتم.»

نوله حالا تنها یک گام با کسب هفتمین جام خود در ویمبلدون و برابری با رکورد الگوی دوران کودکی‌اش پیت سمپراس فاصله دارد. راجر فدرر با هشت قهرمانی پرافتخارترین مرد تاریخ ویمبلدون است.

آخرین اخبار دنیای تنیس در اینستاگرام تنیسفا؛ کلیک کنید

قهرمان سه دوره اخیر با این پیروزی برای ۳۲ـمین بار به فینال یک گرند اسلم رسید و از رکورد مشترکش با راجر فدرر عبور کرد. در این زمینه و در کل تاریخ تنها کریس اورت و سرینا ویلیامز به‌ ترتیب با ۳۴ و ۳۳ فینال بالاتر از جوکوویچ قرار دارند.

جوکوویچ روز یکشنبه برای کسب ۲۱ـمین گرند اسلم خود باید به مصاف نیک کیریوس استرالیایی برود.

او در همین باره گفت: «مأموریت هنوز تمام نشده. بدون شک مقابل کیریوس هیجان زیادی وجود خواهد شد. او بدون ترس و پرقدرت بازی می‌کند. تاکنون از او ست نگرفته‌ام و امیدوارم این دفعه اوضاع متفاوت باشد.»

جوکوویچ و کیریوس پیش از این دو بار مقابل یک دیگر قرار گرفته‌اند که هر دو بازی با برتری کیریوس به پایان رسیده است؛ آکاپولکو و ایندین ولز ۲۰۱۷.

این اولین حضور کیریوس در فینال یک گرند اسلم محسوب می‌شود. نوله در مورد اینکه این موضوع از نظر ذهنی چقدر برای کیریوس دشوار خواهد بود گفت: «نیک به نظر بازیکنی نیست که چندان تحت تاثیر فشارهای روانی قرار بگیرد، او هر بار که وارد زمین می‌شود نمایش چشم‌گیری ارائه می‌دهد. درست است که کیریوس پیش از این هرگز به فینال گرند اسلم نرسیده، اما ما بازیکنان بین خودمان همیشه می‌دانستیم که او چه بازیکن خطرناکی است، به خصوص در چمن. کیریوس اعتماد به نفس بالایی دارد و به نظر می‌رسد از نظر روحی در وضعیت بسیار بهتری نسبت به چند سال پیش قرار دارد. به عنوان یک طرفدار تنیس، خوشحالم که او به فینال رسیده است.»

5/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید