تنیس فا

جشن صد سالگی ورزشگاه مرکزی ویمبلدون؛ راجر فدرر با حضورش همه را غافلگیر کرد

0

به مناسبت صد سالگی زمین مرکزی ویمبلدون روز گذشته مراسمی در این ورزشگاه با حضور تنی چند از قهرمانان سابق این گرند اسلم برگزار شد.

تنیسفا – در این مراسم اسطوره‌های ویمبلدون به ترتیب تعداد عناوین وارد سنتر کورت شدند و مورد استقبال تماشاگران قرار گرفتند. نواک جوکوویچ، رافائل نادال، وینس ویلیامز و اندی ماری در کنار ستاره‌های قدیمی ویمبلدون هم‌چون راد لیور، بیورن بورگ، استفان ادبرگ، بیلی جین کینگ، مارگارت کورت، کریس اورت و شماری دیگر از بزرگان تنیس در این مراسم حضور داشتند.

اسطوره‌های تنیس جهان در جشن صد سالگی سنتر کورت ویمبلدون – Ryan Pierse/Getty Images ©

اما نقطه اوج مراسم دیروز حضور غافلگیرکننده راجر فدرر بود. استاد سوئیسی که به مدت ۲۲ سال هیچ دوره‌ای از ویمبلدون را از دست نداده بود، امسال به علت مصدومیت در مسابقات حضور نداشت اما بازگشت غیرمنتظره‌اش به زمین مرکزی برای شرکت در این مراسم با استقبال پرشور هواداران مواجه شد.

لحظه ورود راجر فدرر به زمین مرکزی مسابقات ویمبلدون

تیپ خاص فدرر نیز در این مراسم جالب توجه بود؛ ترکیب کت‌وشلوار سرمه‌ای با کفش کتانی سفید رنگ تولیدی شرکت سوییسی “آن” . شرکت آن که بصورت تخصصی در زمینه تولید کفش‌های ورزشی فعالیت می‌کند، در سال ۲۰۱۰ راه‌اندازی شد و فدرر یکی از سرمایه‌گذاران اصلی آن است.

تیپ خاص راجر فدرر در مراسم – Corrine Dubreuil ©

فدرر ۴۰ ساله که با هشت قهرمانی پرافتخارترین بازیکن تاریخ ویمبلدون است، در این مراسم گفت: «من این شانس را داشته‌ام تا بارها در این زمین بازی کنم. حضور در کنار دیگر قهرمانان ویمبلدون فوق‌العاده است. من در این زمین مهم‌ترین پیروزی‌ها و بزرگترین شکست‌هایم را تجربه کرده‌ام. البته که دلم برای بازی در اینجا تنگ شده است. خیلی دوست داشتم بعنوان بازیکن اینجا باشم. پارسال وقتی این زمین را ترک می‌کردم می‌دانستم که سال سختی پیش رو خواهم داشت. فکر نمی‌کردم که مصدومیتم این‌قدر طول بکشد اما زانویم با من بد تا کرد. درباره آمدن به مراسم دو دل بودم. اما حالا خوشحالم که اینجا حضور دارم.»

خوش‌وبش جوکوویچ و فدرر در مراسم – HANNAH MCKAY/ REUTERS ©

رافائل نادال در کنار استن اسمیت و آنجلا مورتیمر/AFP ©

از غایبین بزرگ این جشن نیز می‌توان به پیت سمپراس، اشتفی گراف و سرینا ویلیامز قهرمانان هفت دوره، بوریس بکر آلمانی جوان‌ترین قهرمان تاریخ مسابقات اشاره کرد.‌ مارتینا ناوراتیلووا رکورددار قهرمانی با ۹ عنوان نیز به دلیل ابتلا کرونا در آخرین لحظات نتوانست در مراسم حضور یابد.

جان مکنرو قهرمان سه دوره نیز در کنار سو بارکر مجری باسابقه بی‌بی‌سی و قهرمان سابق رولان گاروس که آخرین سال فعالیت خود در ویمبلدون را تجربه می‌کند اجرای مراسم را به عهده داشتند.

3/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید