تنیس فا

شگفتی در ویمبلدون؛ ایگا متوقف شد

0

بعد از پیروزی در ۳۷ مسابقه متوالی سرانجام زن شماره یک تنیس جهان متوقف شد.

تنیسفا – عصر امروز در مرحله سوم مسابقات ویمبلدون ۲۰۲۲ ایگا اشویانتک در زمین شماره یک به مصاف الیزه کورنه رفت و در پایان با شکست ۲ بر صفر مقابل حریف باتجربه خود از گردونه سومین گرند اسلم فصل حذف شد تا بزرگترین شگفتی رقابت‌های این دوره رخ دهد.

کورنه فرانسوی در این دیدار نمایش کم‌نقصی ارائه داد و با نتایج قاطع ۶-۴ و ۶-۲ بر اشویانتک لهستانی غلبه کرد ‌و به جمع ۱۶ بازیکن برتر ویمبلدون راه یافت.

به این ترتیب اشویانتک بعد از ۳۷ پیروزی متوالی متوقف شد و نتوانست از رکورد مشترکش با مارتینا هینگیس سوییسی عبور کند. 

آخرین باخت اشویانتک به مسابقات دبی در اسفند ماه گذشته برمی‌گشت و او طی این چهار ماه توانسته بود در شش تورنمنت متوالی از جمله مسابقات اوپن فرانسه به قهرمانی برسد. ستاره لهستانی بعد از شکست در ویمبلدون گفت: «تغییری که من این فصل در بازی‌ام داده‌ام این است که بسیار هجومی بازی می‌کنم. [در دیدارهای گذشته] همیشه بازی در دست من بود اما اینجا نتوانستم توپ را به خوبی کنترل کنم و باید کمی از سرعت بازی کم می‌کردم. در ست اول بعد از آنکه ۳-۰ عقب افتادم فقط سعی کردم توپ را در زمین نگه دارم که تا حدودی هم جواب داد. اما در ست دوم چند بار تلاش کردم که مجدداً هجومی بازی کنم که جواب نداد و نتوانستم به ثبات قبلی خودم بازگردم.»

کورنه که پیش از این نیز سابقه پیروزی برابر سرینا ویلیامز را در ویمبلدون داشت، بعد از راه‌یابی به مرحله ۱/۸ پایانی گفت: «این بازی من را یاد پیروزی‌ام مقابل سرینا ویلیامز در همین زمین می‌اندازد که دقیقاً ۸ سال پیش رخ داد. این زمین برای من نماد خوش‌شانسی است. من برای این‌گونه مسابقات زندگی می‌کنم و هر روز تمرین می‌کنم. باور داشتم که می‌توانم پیروز شوم.»

این بازیکن فرانسوی ابتدای فصل در مسابقات اوپن استرالیا نیز خوش درخشیده بود و با شکست موگوروسا و هالپ توانست برای اولین بار به جمع هشت بازیکن یک گرند اسلم راه پیدا کند.

نفر ۳۷ تنیس جهان که بعد از ۸ سال بار دیگر به ۱/۸ نهایی ویمبلدون رسیده برای صعود به ۱/۴ پایانی باید در دور بعد برابر آیلا تاملیانوویچ قرار بگیرد.

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید