تنیس فا

‍ به دلیل عدم صدور ویزا؛ مشکات صفی از حضور در گرند اسلم ویمبلدون بازماند

1

تنیس‌باز کشورمان قصد داشت به عنوان نخستین دختر ایرانی در بخش جوانان ویمبلدون حضور یابد.

تنیسفا – مشکات صفی دختر تاریخ‌ساز تنیس ایران به رغم کسب جواز شرکت در مسابقات جوانان ویمبلدون، به دلیل عدم صدور ویزا از سوی دولت بریتانیا شانس حضور در این گرند اسلم را از دست داد.

بعد از شرکت در اوپن استرالیا و فرانسه، مشکات قصد داشت به عنوان نماینده ایران در سومین گرند اسلم فصل نیز حضور پیدا کند که این امکان برای او مهیا نشد. 

امیر صدری مدیر برنامه‌های صفی در واکنش به این اتفاق اظهار داشت: «امروز یک روز تلخ برای ورزش جهان و به خصوص تنیس ایران است. مشکات که به عنوان اولین ایرانی جواز حضور در جدول اصلی رقابت‌های جوانان ویمبلدون را کسب کرده بود مجبور به انصراف از این مسابقات شد، زیرا دولت انگلیس به موقع برای او ویزا صادر نکرد و برگزارکنندگان مسابقات نیز همکاری لازم را انجام ندادند. تصور آنکه سیاست چگونه بر زندگی بسیاری افراد و رویاها و آرزوهایشان تأثیر می‌گذارد غم‌انگیز است.»

صفی دی ماه گذشته با شرکت در مسابقات اوپن استرالیا تاریخ‌ساز شد و اولین پیروزی تنیس ایران را در این گرند اسلم رقم زد. هم‌چنین او اولین زن محجبه لقب گرفت که در یک گرند اسلم شرکت می‌کند و به همین خاطر حضور او سر و صدای زیادی در رسانه‌های جهان ایجاد کرد و با استقبال جامعه تنیس روبرو شد. 

اضافه می‌شود مشکات ماه پیش نیز در مسابقات رولان گاروس حاضر شد اما از صعود به جدول اصلی باز ماند.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

۱ دیدگاه

نظر بدهید