تنیس فا

رافائل نادال: افتخار می‌کنم که الهام‌بخش مشکات صفی بوده‌ام

0

اسطوره تنیس جهان می‌گوید از اینکه توانسته الهام‌بخش دختر تاریخ‌ساز ایرانی باشد بسیار خوشحال است و به خود افتخار می‌کند.

تنیسفا – مشکات‌الزهرا صفی روز یکشنبه با حضور در مسابقات گرند اسلم جوانان توانست اولین پیروزی تاریخ تنیس ایران را در این گرند اسلم به ارمغان بیاورد. او سپس در راهروهای محل برگزاری این مسابقات با رافائل نادال کسی که الگو و الهام‌بخش او برای شروع تنیس بود دیدار داشت و عکس یادگاری گرفت.

بدون تردید این لحظه‌ای بزرگ برای صفی بود و هیچ وقت از یاد او نخواهد رفت، اما این اتفاق فقط برای این بازیکن ۱۷ ساله معنادار نبود. نادال نیز موفقیت صفی را “شگفت‌انگیز” توصیف کرد و از ملاقات با او بسیار هیجان‌زده شد.

اسطوره اسپانیایی تنیس در همین‌باره گفت: «در راهرو بودم که یکی از کارکنان مسابقات او را به من معرفی کرد و کمی از داستانش را برایم شرح داد. دوست داشتم که بیشتر درباره او بدانم. فکر می‌کنم قصه او شگفت‌انگیز است. آشنایی با بازیکنان مختلف از اقصی نقاط جهان، خصوصاً از نقاطی که بصورت تاریخی هرگز بازیکنی در سطح جهانی نداشته‌اند فوق‌العاده است.»

او ادامه داد: «دیدن بازیکنی از ایران که در بخش جوانان حضور یافته و در یک مسابقه هم پیروز شده فوق‌العاده است. ملاقات با او واقعا مایه افتخار و خوشحالی من بود.»

قهرمان ۲۰ دوره مسابقات گرند اسلم هم‌چنین گفت: «یکی از زیباترین چیزها این است که ورزش می‌تواند زندگی افراد را تغییر دهد و حال می‌بینیم که تنیس با گذشت زمان جهانی‌تر می‌شود، و داستانی‌های مانند داستان او به ما می‌گوید که در مسیر درستی برای ترویج ورزش خود در نقاط مختلف جهان حرکت می‌کنیم.»

نادال که در ملبورن به دنبال دستیابی به رکورد تاریخی ۲۱ قهرمانی در مسابقات گرند اسلم است، در طول دوران ورزشی‌اش الهام بخش افراد بی‌شماری در سرتاسر جهان بوده است. اما او بعد از آنکه متوجه شد صفی برای اولین بار با تماشای مسابقه او به تنیس علاقه‌مند شده، متواضعانه پاسخ داد: «برای من اتفاق ویژه‌ای است که بتوانم الهام‌بخش دیگران باشم و به آن‌ها کمک کنم تصمیمات درستی در زندگی‌ خود بگیرند، این موضوعی است که به آن افتخار می‌کنم. اما در این مورد خاص، اگر تماشای بازی من او را به تنیس علاقه‌مند کرد و او حالا توانسته به اینجا برسد، واقعا برای من افتخار بزرگی است و بسیار از این بابت خوشحالم.»

5/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید