تنیس فا

رقابت‌های فینال تور جهانی ۲۰۲۱؛ رود با شکست روبلف حریف مدودف در نیمه‌نهایی شد

0

تنیس‌باز ۲۲ ساله نروژی در اولین حضورش در مسابقات فینال تور جهانی توانست به جمع ۴ بازیکن برتر این رقابت‌ها راه پیدا کند.

تنیسفا – روز گذشته در دیداری که آخرین بازیکن صعودکننده به نیمه‌نهایی مسابقات پایان فصل مردان را مشخص می‌کرد، کسپر رود در حالی‌که از آندری روبلف عقب افتاده بود با حساب ۲-۱ او را شکست داد تا بعنوان نفر دوم گروه سبز به جمع ۴ نفر برتر رقابت‌ها راه یابد.

در ست اول روبلف بازیکن برتر میدان بود و به‌ راحتی با نتیجه ۶-۲ پیروز شد. تنیس‌باز روس در ست دوم نیز رود را در گیم سوم بریک کرد و جلو افتاد اما بازیکن نروژی در گیم بعدی بریک را پس گرفت و با پیروزی ۷-۵ کار را به ست سوم کشاند. در ست‌ سوم اتفاقات ست دوم تکرار شد و رود پس از آنکه در گیم پنجم سرویس خود را از دست داد بلافاصله بریک را جبران کرد و این بار در تایبریک مرد پنجم تنیس جهان را شکست داد تا در اولین حضورش در این رقابت‌ها به دور نیمه‌نهایی راه پیدا کند.

رود پس از راه‌یابی به دور نیمه‌پایانی گفت: «سرعت زمین مسابقات خیلی بالا است و آندری هم ضربات سریعی دارد. او محکم‌تر از هر بازیکنی به توپ ضربه می‌زند و سرویس اول خیلی خوبی دارد.  مقابل روبلف آسان نیست که کنترل بازی و ابتکار عمل را در اختیار بگیرید چون او مدام شما را در زمین مجبور به حرکت می‌کند و باعث می‌شود که دفاعی بازی کنید. می‌دانستم که باید با او مانند خودش بازی کنم. در امتیازات مهم کاملاً هوشمندانه بازی کردم.»

به این ترتیب رود که در دیدار نخست مرحله گروهی از نواک جوکوویچ شکست خورده بود موفق شد با کسب دو پیروزی برابر کمرون نوری و آندری روبلف حریف دنیل مدودف در نیمه‌نهایی شود.

اما نواک جوکوویچ نیز در آخرین دیدار مرحله گروهی که جنبه تشریفاتی داشت، در ۲ ست متوالی و با نتایج ۶-۲ و ۶-۱ برابر کمرون نوری بریتانیایی به برتری رسید تا با اقتدار کامل و برای دهمین بار راهی نیمه‌نهایی این رقابت‌ها شود.

این برای ششمین بار بود که جوکوویچ توانست بدون شکست در مرحله گروهی به دور نیمه‌نهایی مسابقات فینال تور جهانی راه پیدا کند.

صربیناتور که امروز برای صعود به فینال باید به مصاف الکساندر زورف آلمانی برود درباره این مسابقه گفت: «عملکردم بازی به بازی بهتر شده است. از تنیس خودم بسیار راضی هستم… ساشا هم خوب بازی می‌کند. او یکی از بهترین بازیکنان جهان است، احتمالاً در حال حاضر بهترین سرویس‌زن جهان است. بازی دشواری خواهد بود. سرعت زمین بالا است و سرویس و ریترن من تعیین‌کننده خواهد بود.»

مرحله نیمه‌نهایی مسابقات فینال تور جهانی

شنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۰

ساعت ۱۶:۳۰ (ایران)

دنیل مدودف – کسپر رود

ساعت ۲۳:۳۰

نواک جوکوویچ – الکساندر زورف

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید