تنیس فا

تزریق دو دوز واکسن، شرط حضور در اوپن استرالیا

0

نواک‌ جوکوویچ برای دفاع از عنوان قهرمانی خود در اوپن استرالیا باید واکسن بزند.

تنیسفا – الکس هاوک وزیر مهاجرت استرالیا اعلام کرد بازیکنان برای آمدن به این کشور و حضور در نخستین گرند اسلم سال باید بصورت کامل واکسینه شده باشند.

هاوک در یک مصاحبه رادیویی درباره این موضوع گفت: «برای سفر به استرالیا باید دو دوز واکسن زده باشید. این مسئله کلی است و فقط شامل بازیکنان تنیس نمی‌شود… این پیغامی برای جوکوویچ نیست. روی سخن من با همه افرادی است که می‌خواهند به استرالیا سفر کنند. او (جوکوویچ) هم باید دو دوز واکسن دریافت کرده باشد.»

abc.net.au © / الکس هاوک وزیر مهاجرت استرالیا

گرگ هانت وزیر بهداشت استرالیا نیز در نشستی مطبوعاتی با اشاره به این موضوع که قوانین وضع شده برای محافظت از شهروندان استرالیایی است گفت: «این قوانین برای همه افراد است و استثنایی در کار نیست. اهمیتی ندارد شما نفر اول جهان باشید یا شخص دیگر.»

نواک جوکوویچ دارنده ۹ عنوان قهرمانی در اوپن استرالیا یکی از مخالفان واکسیناسیون اجباری است و روز گذشته در مصاحبه‌ با نشریه بلیک صربستان ضمن انتقاد از شرایط سفت و سخت برگزاری نخستین گرند اسلم سال گفت هنوز تصمیمش را برای شرکت در این رقابت‌ها نگرفته است.

غیر از جوکوویچ، دنیل مدودف و الکساندر زورف دو تن از بهترین بازیکنان حال حاضر جهان نیز پیش‌تر درباره تزریق واکسن ابراز تردید کرده بودند. برخی دیگر از بازیکنان هم‌چون استفانوس سیتسیپاس و آندری روبلف هم گفته‌اند تنها درصورت اجباری شدن واکسن خواهند زد.

طبق گزارشات مختلف هنوز درصد قابل توجهی از تنیس‌بازان تور ATP و WTA واکسینه نشده‌‌اند و با توجه صحبت‌های اخیر وزیر مهاجرت استرالیا باید دید بازیکنان در هفته‌های آتی به این موضوع چه واکنشی نشان خواهند داد.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید