تنیس فا

انتقاد تند رافائل نادال از نواک جوکوویچ

3

مرد شماره سه تنیس جهان در مصاحبه اخیر خود از رفتار نواک جوکوویچ در جریان دیدار رده‌بندی المپیک انتقاد کرد‌.

تنیسفا – رافائل نادال پس از دوری ۵۰ روزه از میادین آماده است تا این هفته در مسابقات ۵۰۰ امتیازی واشینگتن به رقابت‌ها باز گردد.

او روز گذشته در نشست مطبوعاتی خود پیش از شروع این رقابت‌ها راجع به مسائل مختلف صحبت کرد‌‌.

قهرمان ۲۰ گرند اسلم جهان که پس از شکست مقابل نواک جوکوویچ در مرحله نیمه‌نهایی مسابقات رولان گاروس، از حضور در رقابت‌های ویمبلدون و المپیک انصراف داد، درباره این تصمیم خود گفت: «اگر قادر به انتخاب بودم هرگز این تصمیم را نمی‌گرفتم، اما شرایط بدنی‌ام اجازه نداد تا در این مسابقات حاضر شوم. از ناحیه پا دچار مشکلاتی شده بودم. به همین خاطر ۲۰ روز اصلا تمرین نکردم و سپس به تدریج تمرینات را از سر گرفتم.»

تنیس‌باز ۳۵ ساله اسپانیایی که سال گذشته به دلیل شیوع کرونا در هیچ یک از مسابقات آمریکای شمالی حضور نیافت، این هفته اولین حضورش در مسابقات واشینگتن را تجربه می‌کند. او در این‌باره گفت: «وقتی به تقویم نگاه کردم واشینگتن را برای بازگشت به میادین انتخاب کردم. از نظر بدنی در شرایط خوبی هستم، در مایورکا تمرینات خوبی داشتم و حالا به تمرینات رقابتی‌تر نیاز دارم. امیدوارم این هفته یا طی هفته‌های آتی به سطح لازم برای حضور در مسابقات برسم.»

نادال هم‌چنین در مورد جوکوویچ و شانس او برای قهرمانی در هر چهار گرند اسلم سال گفت: «کار دشواری است، بازیکنان زیادی برای قهرمانی در نیویورک تلاش خواهند کرد. اما شانس نواک احتمالاً از بقیه بیشتر است و فکر می‌کنم او بدون تردید توانایی انجام این کار را دارد. آنچه او امسال تا همین جا هم به دست آورده شگفت‌انگیز است.»

اما رفتار جنجالی جوکوویچ در مسابقه رده‌بندی المپیک نیز یکی دیگر از مسائلی بود که نادال در مورد آن واکنش نشان داد. جوکوویچ که در المپیک توکیو دستش از رسیدن به مدال کوتاه ماند‌، در دیدار رده‌بندی برابر پابلو کارنیو بوستا راکتش را در حرکتی خطرناک به سمت سکوها پرت کرد که باعث انتقادهای بسیاری از او شد.

نادال در این‌باره گفت: «خوشبختانه کسی آنجا نبود و حادثه‌ای پیش نیامد، اما مسئله این است که هر چند وقت یک بار شاهد چنین حرکاتی از او هستیم که وجهه خوبی ندارد. نواک باید سعی کند جلوی تکرار آن را بگیرد. بخصوص اینکه او بعنوان مرد شماره یک تنیس جهان و یکی از بهترین بازیکنان تاریخ الگوی بسیاری از کودکان و نوجوانان است. عجیب است فردی مثل او که موفقیت‌های زیادی دارد مرتباً مرتکب چنین رفتارهایی می‌شود.»

3.9/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

۳ دیدگاه

  1. از نادال عشق تر و خوش اخلاق تر هیچ جا پیدا نمیشه. برای همینه مه هر سال کاپ اخلاق و جایزه ورزشکار سال رو میبره .

  2. نادال اسطوره اي كه هرگز دنياي ورزش فراموش نخواهد كرد هم از نظر اخلاق وهم از نظر توان بالا در تنيس

نظر بدهید