تنیس فا

رولان گاروس ۲۰۲۱؛ جوکوویچ، نادال و فدرر به دور سوم رسیدند / حذف بارتی از مسابقات در پی مصدومیت

0

در پنجمین روز از گرند اسلم اوپن فرانسه ۲۰۲۱ نواک جوکوویچ، رافائل نادال و راجر فدرر با پیروزی برابر حریفان خود به دور سوم راه یافتند. در بخش زنان اشلی بارتی بخت اول قهرمانی به علت مصدومیت دیدار خود مقابل مگدا لینت را نیمه‌کاره رها کرد و مجبور به کناره‌گیری از رقابت‌ها شد.

تنیسفا – در دور دوم رقابت‌های تنیس اوپن فرانسه نواک جوکوویچ مردشماره یک تنیس جهان با ارائه نمایشی کم‌نقص از سد پابلو کوئواس عبور کرد و به مرحله بعدی راه یافت.

قهرمان سال ۲۰۱۶ رقابت‌ها در این دیدار که در ورزشگاه سوزان لنگلن برگزار شد با نتایج ۶-۳ و ۶-۲ و ۶-۴ بازیکن اروگوئه‌ای را شکست داد تا حریف ریچاردس برانکیس در مرحله سوم شود.

جوکوویچ پس از بازی درباره میزان آمادگی خود گفت: «خوب بازی می‌کنم و احساس خیلی خوبی دارم. آماده‌ام تا مراحل پایانی تورنمنت پیش بروم. البته امیدوارم که این اتفاق بیفتد باید مسابقه به مسابقه پیش رفت؛ در دو دیدار اخیر در سطح خیلی بالایی بازی کردم.»

در دیدار دیگر، رافائل نادال برای ۱۷ـمین بار متوالی ریشار گسکه را شکست داد و به دور سوم رولان گاروس رسید. قهرمان ۱۳ دوره رقابت‌ها که روز گذشته تولد ۳۵ سالگی خود را جشن گرفت در این دیدار با نتایج ۶-۰، ۷-۵ و ۶-۲ از سد حریف فرانسوی خود عبور کرد.

ماتادور اسپانیایی در مرحله سوم باید به مصاف کمرون نوری برود. نوری بریتانیایی نیز دیروز در ۴ ست مقابل لوید هریس از آفریقای جنوبی به برتری دست یافت.

نادال بعد از صعود به دور سوم درباره حریف بعدی خود گفت: «او در هفته‌های اخیر نتایج خوبی کسب کرده و برابر بازیکنان خیلی خوبی پیروز شده است. می‌دانم که بازی سختی در پیش دارم و باید بهترین نمایشم را ارائه دهم. شیوه بازی نوری به گونه‌ای است که بازی کردن برابر او آسان نیست.»

اما در جذاب‌ترین دیدار روز پنجم، راجر فدرر مقابل مارین چیلیچ به میدان رفت و با شکست ۳-۱ حریف کروات راهی مرحله سوم شد. استاد سوییسی در این دیدار پس از پیروزی ۶-۲ در ست اول، ست دوم را با همین نتیجه به حریف کروات واگذار کرد‌. نبرد دو بازیکن اما در ست سوم نزدیک دنبال شد و با اینکه فدرر ابتدا ۳-۱ پیش افتاد، چیلیچ توانست کار را به تایبریک بکشد. در تایبریک اما فدرر بهتر کار کرد و ۷-۴ پیروز شد. قهرمان سال ۲۰۰۹ رقابت‌ها در ست چهارم نیز نمایشی کم نقصی داشت و ۶-۲ به برتری رسید.

فدرر پس از شکست چیلیچ گفت: «خیلی خوب بازی کردم و راستش خودم هم کمی غافلگیر شدم. فکر نمی‌کردم بتوانم ۲ ساعت و نیم در این سطح بازی کنم… با این وجود هنوز هم بعید می‌دانم که بتوانم تا مراحل پایانی پیش بروم و یا مثلاً از سد نواک عبور کنم. فصل برای من با مسابقات چمن شروع می شود… از نظر ذهنی قوی‌تر شده‌ام و اعتماد به نفسم بیشتر شده است.»

او در مورد شرایط بازی گفت: «خیلی‌ها هنوز فکر می‌کنند سرعت بازی در زمین خاک کمتر از زمین‌های دیگر است. اما آنقدرها هم کم نیست. اگر هوا گرم باشد اتفاقاً از اغلب زمین‌های هارد سریعتر است مگر سینسیناتی و شانگهای و بعضی از مسابقات داخل سالن.»

تنیس‌باز ۳۹ ساله در مرحله بعد به مصاف دومینک کپفر آلمانی می‌رود. کپفردیروز موفق شد با نتیجه ۳-۱ از سد تیلور فریتس سید ۳۰ مسابقات بگذرد.

متئو برتینی ایتالیایی بخت نهم قهرمانی نیز در سه ست با نتایج ۶-۳، ۶-۳ و ۶-۲ فدریکو کوریا را شکست داد و حریف سون‌وو کُن در مرحله بعدی شد.

یانیک سینر هم در نبردی تمام‌ایتالیایی جانلوکا ماگر را با نتیجه ۳-۱ شکست داد و راهی دور سوم رولان گاروس شد. سینر ست‌های اول و دوم را ۶-۱ و ۷-۵ به سود خود خاتمه داد، در ست سوم ۳-۶ شکست خورد و در ست چهارم ۶-۳ به پیروزی رسید تا حریف مایکل ایمر در مرحله سوم شود.

اما فیلیپ کولشرایبر تنیس‌باز کهنه‌کار آلمانی در چهار ست اصلان کاراتسف روس پدیده این فصل رقابت‌ها را شکست داد تا پس از هفت سال به مرحله سوم اوپن فرانسه صعود کند. کولشرایبر ۳۷ ساله در این مسابقه با نتایج ۶-۳، ۷-۶، ۴-۶ و ۶-۱ از سد نفر ۲۶ جهان عبور کرد.

در مسابقات دیگر دیه‌گو شوآرتسمن، لورنزو موزتی، مارکو چکیناتو، کارلوس آلکاراس، و یان لنارد اشتروف با غلبه بر حریفان راهی دور سوم شدند.

در بخش زنان، اشلی بارتی زن شماره یک تنیس جهان به علت مصدومیت از ناحیه لگن دیدار خود برابر مگدا لینت از لهستان را نیمه‌کاره رها کرد و از مسابقات اوپن فرانسه حذف شد.

قهرمان سابق این رقابت‌ها ست اول را ۶-۱ به حریف لهستانی واگذار کرد. او که به وضوح از ناحیه لگن احساس ناراحتی می‌کرد در ابتدای ست دوم تحت مداوا قرار گرفت اما در نهایت بعد از گیم چهارم (۲-۲) مجبور به انصراف از مسابقه شد.

ایگا اشویانتک مدافع عنوان قهرمانی نیز در مدت زمان ۶۰ دقیقه و با نتایج ۶-۱ و ۶-۱ ربکا پترسون سوئدی را در هم کوبید و به دور سوم رقابت‌ها راه یافت. اشویانتک در دور بعد باید با انت کنتاویت از استونی دیدار کند.

در دیدار دیگر، سوفیا کنین آمریکایی در دو ست متوالی (۷-۵ و ۶-۳) هم‌وطنش هیلی بپتیست را پشت سر گذاشت تا در دور سوم به مصاف دیگر هم‌وطن خود جسیکا پگولا برود.

بخت پنجم رقابت‌ها یعنی الینا اسویتولینا نیز با برتری ۲-۰ مقابل ان لی به مرحله سوم راه پیدا کرد. اسویتولینا ست نخست این دیدار را ۶-۰ به نفع خود پایان داد و در ست دوم نیز با اینکه ۱-۴ از حریف آمریکایی عقب افتاد، با پیروزی در پنج گیم متوالی ۶-۴ پیروز شد.

اما کارولینا پلیشکووا بخت نهم رولان گاروس با شکست مقابل اسلون استیونس از دور رقابت‌ها کنار رفت. استیونس آمریکایی در این مسابقه با نتایج ۷-۵ و ۶-۱ حریف اهل چک را مغلوب کرد تا برای نخستین بار از سال ۲۰۱۸ برابر بازیکنی از جمع ۱۰ نفر اول جهان به برتری برسد.

جنیفر بریدی، الیس مرتنس، ماریا ساکاری و کارولینا موکووا نیز از دیگر برندگان روز پنجم رقابت‌ها بودند.

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید