تنیس فا

رولان گاروس ۲۰۲۱؛ صعود ویلیامز، مدودف و سیتسیپاس به دور سوم

0

روز چهارم مسابقات تنیس رولان گاروس کم حادثه دنبال شد و اکثر مدعیان قهرمانی بدون دردسر حریفان خود را شکست دادند.

تنیسفا – در ادامه مسابقات تنیس گرند اسلم آزاد فرانسه روز چهارشنبه دنیل مدوف روس با غلبه بر تامی پال به دور سوم این رقابت‌ها راه یافت.

مرد شماره ۲ تنیس جهان به رغم اینکه در ست نخست ۶-۳ از حریف آمریکایی خود شکست خورد، در ست‌های بعدی نمایش خوبی داشت و با نتایج ۶-۱، ۶-۴ و ۶-۳ به پیروزی رسید تا برای اولین بار به مرحله سوم اوپن فرانسه صعود کند.

مدودف در مرحله بعد به مصاف رایلی اوپلکا آمریکایی می‌رود که دیروز توانست در ۴ ست از سد جائوما مونار اسپانیایی عبور کند.

در مسابقه دیگر، استفانوس سیتسیپاس کار دشواری مقابل پدرو مارتینز نداشت و بازیکن اسپانیایی را در سه ست متوالی (۶-۳، ۶-۴، ۶-۳) مغلوب کرد.

بخت پنجم قهرمانی که سال گذشته تا مرحله نیمه‌نهایی پیش رفت، در دور بعد باید به مصاف جان ایزنر برود. بازیکن بلند قامت آمریکایی روز گذشته با برتری ۳-۰ (۷-۶، ۶-۱ و ۷-۶) برابر فیلیپ کرایینوویچ توانست راهی دور سوم مسابقات شود.

الکساندر زورف نیز مقابل رومن سفیولین کار آسانی داشت و در سه ست پیروز شد. بخت ششم قهرمانی با نتایج ۷-۶، ۶-۳ و ۷-۶ برابر حریف روس به برتری رسید و برای پنجمین بار راهی مرحله سوم اوپن فرانسه شد.

این ۲۰ـمین پیروزی بازیکن آلمانی در رقابت‌های فصل ۲۰۲۱ بود.

حریف زورف در مرحله سوم لاسلو جره صربستانی است که روز گذشته توانست در ۵ ست مقابل هم‌وطنش میومیر کیتسمانوویچ به برتری برسد.

کسپر رود نیز در ادامه روند خوب خود در فصل خاک موفق شد کامیل مایخشاک لهستانی را با نتایج ۶-۳، ۶-۲، ۶-۴ شکست دهد و برای سومین فصل متوالی راهی مرحله سوم رولان گاروس شود.

بازیکن نروژی با این پیروزی آمار خود در فصل خاک را به ۱۷ پیروزی و ۴ شکست بهبود بخشید.

اما کی نیشیکوری برای صعود به دور سوم بار دیگر مجبور شد پنج ست در زمین بجنگد؛ بازیکن ژاپنی در دیداری که نزدیک به ۴ ساعت به طول انجامید، با نتایج ۴-۶، ۶-۲، ۲-۶، ۶-۴ و ۶-۴ مقابل کارن خاچانوف روس به برتری رسید.

نیشیکوری با این پیروزی رکورد خود در نبردهای پنج سته را به ۲۶ پیروزی و ۷ شکست ارتقا داد.

نفر ۴۹ تنیس مردان جهان که دیدار نخست خود را نیز در پنج ست برده بود، در مرحله بعد به مصاف هنری لاکسونن سوییسی می‌رود.

لاکسونن روز گذشته با شکست روبرتو باتیستا آگوت سید یازدهم مسابقات یک برد مهم کسب کرد. او که رتبه ۱۵۰ رده‌بندی را در اختیار دارد و از جدول مقدماتی بالا آمده، در این دیدار با حساب ۳ بر یک (۶-۳، ۲-۶، ۶-۳ و ۶-۲) از سد حریف اسپانیایی خود عبور کرد.

فابیو فونینی ایتالیایی نیز در سه ست پیاپی از سد مارتون فوچوویچ گذشت و به مرحله سوم رقابت‌ها راه پیدا کرد. بخت ۲۷ مسابقات در این دیدار نمایش کم نفصی از خود ارائه داد و بازیکن مجارستانی را با نتایج ۷-۶، ۶-۱ و ۶-۲ کنار زد تا حریف فدریکو دل‌بونیس در مرحله سوم شود. دل‌بونیس در مرحله دوم در پنج ست پابلو آندوخار را از پیش رو برداشت.

در بخش زنان، سرینا ویلیامز قهرمان ۳ دوره مسابقات با برتری ۲-۱ مقابل میهایلا بوزارنسکو به دور سوم راه پیدا کرد.

ویلیامز که در پاریس به دنبال ۲۴ـمین گرند اسلم خود است، ست نخست را ۶-۳ از آن خود کرد، در ست دوم ۵-۷ شکست خورد و در ست سوم با نتیجه قاطع ۶-۱ به برتری رسید تا در مرحله بعد حریف دنیل کالینز شود.

آرینا سابالنکا بلاروسی هم با شکست هم‌وطنش الکساندرا ساسنوویچ به دور سوم رولان گاروس صعود کرد. بخت سوم قهرمانی با نتایج ۷-۵ و ۶-۳ به برتری رسید و حریف پاولیوچنکووا در دور بعد شد.

در مسابقه دیگر ویکتوریا آزارنکا در دو ست پیاپی با نتایج ۷-۵ و ۶-۴ بر کلارا تاوسن دانمارکی غلبه کرد و برای نخستین بار طی شش سال گذشته به مرحله سوم رولان گاروس راه یافت.

بلیندا بنچیچ بخت دهم کسب جام اما خیلی راحت با نتایح ۶-۲ و ۶-۲ برابر داریا کاساتکینا شکست خورد و از رقابت‌ها کنار رفت.

3/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید