تنیس فا

لاروس ۲۰۲۱؛ نادال و اوساکا بعنوان برترین ورزشکاران مرد و زن جهان انتخاب شدند

0

دو بازیکن تنیس عنوان برترین ورزشکار مرد و زن جهان را به خود اختصاص دادند.

تنیسفا – مراسم سالانه لاروس امسال بخاطر شیوع کرونا بصورت مجازی برگزار گردید و رافائل نادال و نائومی اوساکا جوایز بهترین ورزشکار مرد و زن سال را از آن خود کردند.

این برای دومین بار است که نادال جایزه برترین ورزشکار سال را به خود اختصاص می‌دهد. او سال گذشته برای سیزدهمین بار فاتح رولان گاروس شد و با رکورد ۲۰ قهرمانی راجر فدرر در گرند اسلم‌ها برابری کرد. تنیس‌باز اسپانیایی در سال ۲۰۱۱ نیز جایزه لاروس را برده بود.

مرد دوم تنیس جهان بعد از دریافت این جایزه گفت: «از صمیم قلب از آکادمی لاروس تشکر می‌کنم. رقبای فوق‌العاده‌ای داشتم که احتمالاً به اندازه من لایق این جایزه بودند، اما امسال سال من بود و از این بابت خیلی خوشحالم. قهرمانی در مسابقات آزاد فرانسه و برابری با رکورد راجر فدرر که رقیب بزرگ و در عین حال دوست من است برایم ارزش زیادی داشت و لحظه‌ای فراموش‌نشدنی بود.»

اوساکای ژاپنی نیز در سال ۲۰۲۰ در مسابقات اوپن امریکا به عنوان قهرمانی رسید و فعالیت‌هایش در جنبش «زندگی سیاهان اهمیت دارد» بسیار مورد توجه قرار گرفت.

اوساکا پس از دریافت این جایزه گفت: «بسیار خوشحالم. امیدوارم در آینده بتوانم به افراد زیادی کمک کنم و تأثیرگذار باشم. به نظرم مهم است افرادی که جایگاهی دارند از موقعیت خود برای کمک به دیگران بهره ببرند.»

زن شماره ۲ تنیس جهان پیش‌تر در سال ۲۰۱۹ نیز جایزه «بیشترین پیشرفت سال» را از آن خود کرده بود.

دومینیک تیم و ایگا اشویانتک نیز در بخش‌ «بیشترین پیشرفت سال» نامزد دریافت جایزه بودند.

بنیاد لاروس هر ساله طی مراسمی بهترین‌های ورزش جهان را در بخش‌های گوناگون معرفی می‌کند.

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید