تنیس فا

چرا سرینا ویلیامز مسابقات مادرید را تحریم کرده است؟

0

سرینا ویلیامز به علت اختلاف با یان تیریاک مالک مسابقات مادرید از سال ۲۰۱۵ در این رقابت‌ها شرکت نکرده است.

تنیسفا – در حالی که بهترین تنیس‌بازان جهان این هفته در مسابقات آزاد مادرید به رقابت با یکدیگر می‌پردازند، سرینا ویلیامز غایب بزرگ این رقابت‌ها خواهد بود.

هشت نفر از ده تنیس‌باز برتر زن جهان در این دوره از رقابت‌های مادرید حضور دارند و بیانکا آندریسکو و ویلیامز تنها بازیکنان غایب هستند.

درحالی‌که آندریسکو به علت ابتلا به کرونا مجبور به کناره‌گیری شد، ویلیامز اما به دلایل کاملاً متفاوتی تصمیم به انصراف از این رقابت‌ها گرفت.

ویلیامز که ۲۳ قهرمانی گرند اسلم در کارنامه دارد، از سال ۲۰۱۵ به دلیل اختلاف با مالک مسابقات یان تیریاک در مادرید بازی نکرده است.

درگیری آن‌ها در اوایل سال جاری به اوج خود رسید، پس از آن‌که تیریاک میلیاردر رومانیایی و نفر هشتم سابق تنیس جهان گفت ویلیامز برای رقابت در سطح حرفه‌ای “اضافه وزن” دارد و “بیش از حد پیر” است.

تیریاک در ژانویه گفته بود: «با توجه به سن و سال و اضافه وزنی که ویلیامز اکنون دارد، او به راحتی ۱۵ سال پیش نمی‌تواند در زمین حرکت کند. سرینا بازیکن فوق‌العاده‌ای بود، اگر کمی برای‌ خودش شأن و منزلت قائل بود، بازنشسته می‌شد.”

این صحبت‌های تیریاک با موجی از واکنش‌های منفی در دنیای تنیس مواجه شد و بسیاری آن را “نفرت‌انگیز” و “توهین‌آمیز” توصیف کردند.

الکسیس اوهانیان، همسر ویلیامز نیز به شدت واکنش نشان داد و تیریاک را “سکسیست” و “دلقک” خطاب کرد. او در توئیتی نوشت: «هیچ کس کوچکترین اهمیتی به آنچه یان تیریاک می‌گوید نمی‌دهد.»

مسابقات آزاد فرانسه تا کمتر از یک ماه دیگر آغاز می‌شود و سرینا ویلیامز که به دنبال کسب ۲۴ـمین گرند اسلم خود و برابری با رکورد مارگارت کورت استرالیایی است پیش از سفر به پاریس تنها در مسابقات آزاد ایتالیا حضور پیدا خواهد کرد.

این ستاره آمریکایی پس از رقابت‌های آزاد استرالیا و شکست مقابل نائومی اوساکا در مرحله نیمه نهایی، در هیچ تورنمنت دیگری حضور نداشته است.

ویلیامز بعد از تولد دخترش المپیا و بازگشت به میادین در سال ۲۰۱۸، نتوانسته از دور چهارم مسابقات آزاد فرانسه فراتر برود.

پاتریک موراتوغلو مربی ویلیامز درباره شانس موفقیت او در اوپن فرانسه به اکیپ فرانسه گفت: «فکر می‌کنم او واقعاً می‌تواند روی خاک خوب بازی کند. فقط باید از نظر بدنی بسیار آماده باشد زیرا در زمین خاک، سرویس چندان موثر نیست و تلاش بیشتری می‌طلبد. هر رالی در خاک یک مبارزه است.»

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید