تنیس فا

حذف استاد سوئیسی از مسابقات دوحه؛ راجر فدرر در دومین مسابقه خود پس از بازگشت به میادین متوقف شد

0

استاد سوئیسی در مرحله یک‌چهارم نهایی مسابقات ۲۵۰ امتیازی قطر، از نیکولوز باسیلاشویلی شکست خورد و حذف شد.

تنیسفا – راجر فدرر در دومین مسابقه خود پس از بازگشت به میادین با نتیجه ۲ بر یک مغلوب نیکولوز باسیلاشویلی گرجستانی شد و از دور رقابت‌های تنیس قطر کنار رفت.

تنیس‌باز سوئیسی به‌رغم پیروزی ۶-۳ در ست نخست، ست دوم را با نتیجه ضعیف ۱-۶ به نفر ۴۲ جهان واگذار کرد و در ست سوم هم با اینکه تا یک قدمی برد پیش رفت در نهایت ۵-۷ شکست خورد و از صعود به نیمه‌نهایی باز ماند.

فدرر در دقایق ابتدایی بازی نمایش خوبی داشت، اما هر چه از زمان مسابقه گذشت اشتباهات او بیشتر شد و از میانه ست دوم می‌شد خستگی را در چهره او دید. با این وجود او در ست سوم نمایش بهتری داشت و تا آخرین لحظه جنگید.

این دومین مسابقه فدرر بعد از بازگشت به میادین بود. این بازیکن سوییسی که در آستانه ۴۰ سالگی قرار دارد روز گذشته در اولین مسابقه خود بعد از دوری ۱۳ ماهه از رقابت‌ها دن اونس بریتانیایی را شکست داد.

مرد شماره ۶ تنیس جهان پس از شکست مقابل باسیلاشویلی درباره وضعیت جسمانی خود گفت: «امروز از نظر بدنی خیلی آماده نبودم که انتظارش را داشتم. در عضلات شانه‌ام کمی احساس درد می‌کردم. در مجموع اما از نظر بدنی در وضعیت خوبی هستم و خوشحالم. مشکل خاصی ندارم. صبح اندکی بدنم گرفته بود که به نظرم کاملاً طبیعی است. همانطور که قبلاً هم گفتم هنوز ۱۰۰ در ۱۰۰ آماده نیستم و می‌توانم این موضوع را حس کنم و ببینم. طبیعتاً در مقابل اونس از نظر فیزیکی بهتر بودم.»

او درباره برنامه خود در ماه‌های پیش رو نیز گفت: «فصل ۲۰۲۱ برای من با مسابقات چمن آغاز می‌شود. پیش از مسابقات چمن، مسابقات خاک را داریم و بنابراین برای کسب آمادگی و قرار گرفتن در شرایط مسابقه چاره‌ای جز حضور در مسابقات خاک ندارم. اما بازی روی خاک می‌تواند برای من هم خوب باشد و هم بد که این فقط در تمرینات مشخص خواهد شد. با این حال احتمالا در مسابقات خاک شرکت خواهم کرد.»

استاد سوئیسی هم‌چنین اعلام کرد که ظرف ۲۴ ساعت آینده درباره حضور در مسابقات دوبی تصمیم‌ خواهد گرفت.

5/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید