تنیس فا

 تنیس آزاد استرالیا ۲۰۲۰؛ راه‌یابی تیم، زورف، هالپ و موگوروسا به هفته دوم / مصاف نادال و کیریوس در یک‌هشتم نهایی

0

چهره ۱۶ بازیکن راه‌یافته به دور یک‌هشتم نهایی رقابت‌ها مشخص شد.

تنیسفا – در ششمین روز از مسابقات اوپن استرالیا و در ادامه‌ مرحله سوم، رافائل نادال مرد شماره یک تنیس جهان با پیروزی قاطع برابر پابلو کارنیو بوستا به دور یک‌هشتم نهایی صعود کرد.

دارنده ۱۹ عنوان قهرمانی گرند اسلم که به دنبال دومین جام خود در ملبورن است، در این مسابقه با نتایج (۴-۶ ۲-۶ ۱-۶) هم‌وطنش را مغلوب کرد.

نادال در مرحله بعد با نیک کیریوس بازیکن جنجالی استرالیایی رو در رو می‌شود. کیریوس در آخرین مسابقه روز شنبه در نبردی پنج سته و تماشایی که ۴ ساعت و نیم به طول انجامید کارن خاچانوف روس را کنار زد و راهی دور یک‌هشتم شد. (نتیجه: ۶-۷ ۷-۶ ۷-۶ ۶-۷ ۲-۶)

نادال و کیریوس روز دوشنبه برای هشتمین بار با هم دیدار خواهند کرد. در دیدارهای قبلی تنیس‌باز اسپانیایی با ۴ پیروزی دست بالا را دارد. مصاف‌های نادال و کیریوس همیشه جذاب و پرحاشیه از آب درآمده است؛ از جمله دیدار آخرشان در ویمبلدون سال قبل که با برتری نادال به پایان رسید. کیریوس در جریان آن مسابقه هنگامی که نادال برای زدن والی به سمت تور آمده بود توپ را تعمدا به او کوبید که باعث عصبانیت تنیس‌باز اسپانیایی شد. کیریوس همیشه برای نبرد با نادال انگیزه زیادی دارد و این بار در حضور هواداران پرشور استرالیایی از انگیزه‌های بیشتری نیز برخوردار خواهد بود.

 الکساندر زورف از دیگر برندگان روز ششم بود؛ ستاره آلمانی در ادامه نمایش خوبش در طول این هفته به راحتی و در سه ست متوالی برابر فرناندو ورداسکو اسپانیایی به پیروزی رسید تا بدون از دست دادن حتی یک ست به جمع ۱۶ نفر پایانی مسابقات برسد. (نتیجه: ۴-۶ ۲-۶ ۲-۶)

 زورف در یک‌هشتم نهایی با آندری روبلف روس که در ۱۵ مسابقه اخیر خود بدون شکست بوده دیدار خواهد کرد. روبلف با غلبه بر داوید گوفن بلژیکی به هفته دوم بازی‌ها رسید. (نتیجه: ۶-۷ ۴-۶ ۶-۷ ۶-۲ )

دومینیک تیم نفر پنجم تنیس جهان هم با پیروزی برابر تیلور فریتس برای سومین بار در دوران ورزشی خود به هفته دوم اوپن استرالیا رسید. (نتیجه: ۴-۶ ۷-۶ ۴-۶ ۲-۶)

تنیس‌باز اتریشی در دور بعد با گائل مونفیس دیدار خواهد کرد که امروز در سه ست متوالی (۳-۶ ۴-۶ ۶-۷) ارنستس گولبیس را حذف کرد.

دنیل مدودف نایب قهرمان اوپن آمریکا هم امروز کار آسانی داشت و با غلبه بر الکسی پاپیرین استرالیایی حریف استن واورینکا در مرحله یک‌‌هشتم نهایی اوپن استرالیا شد. (نتیجه: ۲-۶ ۳-۶ ۴-۶) واورینکا با انصراف جان ایزنر در میانه بازی صعود کم‌ دردسری را به مرحله یک‌هشتم نهایی تجربه کرد.

در بخش زنان، کارولینا پلیشکووا نفر دوم زنان جهان برابر آناستازیا پاولیوچنکوا روس تن به شکست داد و از دور بازی‌ها کنار رفت. پاولیوچنکوا در مرحله بعد با انجلیک کربر آلمانی قهرمان سابق اوپن استرالیا روبرو می‌شود که در دیداری سه سته کامیلا جورجی ایتالیای را از پیش رو برداشت.

در سایر دیدارهای مهم، گاربینه موگوروسا تنیس‌باز اسپانیایی با ارائه نمایشی کوبنده الینا اسویتولینا را در هم کوبید و سیمونا هالپ با شکست یولیا پوتینسوا در دو ست متوالی به پیش‌ روی خود در جدول مسابقات ادامه داد.

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید