تنیس فا

تقابل تجربه و جوانی در نبرد جوکوویچ و شاپووالوف در فینال مسترز پاریس

0

دیدار فینال رقابت‌های مسترز ۱۰۰۰ امتیازی پاریس بعد از ظهر امروز بین نواک جوکوویچ و دنیس شاپووالوف برگزار می‌شود.

تنیسفا – مرد شماره یک تنیس جهان امروز در فینال آخرین مسترز سال به مصاف دنیس شاپووالوف تنیس‌باز ۲۰ ساله کانادایی می‌رود. این دو تاکنون سه بار با یک‌دیگر دیدار کرده‌اند که تنیس‌باز صرب هر سه بار پیروز میدان بوده؛ در آخرین مصاف که کمتر از یک ماه پیش در شانگهای رقم خورد جوکوویچ در دو ست و با نتایج مشابه ۶ بر ۳ حریف جوان خود را مغلوب کرد.

صربیناتور امروز در ۵۰ـمین‌ حضورش در فینال یک تورنمنت مسترز به دنبال ۳۴ـمین جام خود در این رقابت‌ها و نزدیک‌تر شدن به رکورد نادال (۳۵ عنوان) است. او هم‌چنین برای پنجمین قهرمانی در “برسی” و بهبود رکورد خود در این مسابقات تلاش می‌کند.

تنیس‌باز صرب در خصوص راه‌یابی به فینال گفت: «گرچه در دو مسابقه اخیر عملکرد خوبی داشتم، اما در طول هفته احساس خوبی نداشتم و صادقانه بگویم رسیدن به فینال واقعا برایم رضایت‌بخش است.»

جوکوویچ فارغ از پیروزی یا شکست در مسابقه امروز در رده‌بندی جدید که روز دوشنبه منتشر می‌شود صدر جدول را به نادال واگذار خواهد کرد؛ ولی با قهرمانی در پاریس شانس بیشتری برای باز‌گشت به صدر در پایان فصل خواهد داشت.

در سوی دیگر میدان اما بازیکنی قرار دارد که در ما‌ه‌ها و هفته‌های اخیر رشد قابل توجهی کرده است. دنیس شاپووالوف، تنیس‌باز مستعد و خوش‌آتیه کانادایی که از زمان همکاری با میخائیل یوژنی پیشرفت زیادی در بعد نتیجه‌گیری داشته، امروز اولین حضور خود در فینال یک تورنمنت مسترز را تجربه می‌کند. او که با انصراف نادال به فینال رسید، امیدوار است در فینال بتواند کار بزرگی را که کارن خاچانوف سال گذشته انجام داد تکرار کند و با شکست مرد شماره یک تنیس جهان به اولین مسترز خود برسد.

جوان کانادایی درین‌باره گفت: «حضور در اولین فینال مسترز فوق‌العاده است. تمام تلاشم را خواهم کرد. ببینیم چه کار می‌توانم بکنم.»

مسابقه فینال از ساعت ۱۷:۳۰ به وقت ایران آغاز می‌شود.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید