تنیس فا

حذف راجر فدرر از آزاد آمریکا؛ طلسم نیویورک ۱۱ ساله شد

0

 راجر فدرر در دیداری ۵ سته از گریگور دیمیتروف شکست خورد و از صعود به نیمه‌نهایی اوپن آمریکا باز ماند.

تنیسفا – رقابت‌های گرند اسلم یو اس اپن ۲۰۱۹ شب گذشته و بامداد امروز با برگزاری نیمی از دیدارهای دور یک‌چهارم نهایی ادامه یافت و در مهم‌ترین اتفاق، راجر فدرر نفر شمارۀ ۳ جهان در مصافی نزدیک و پنج سته مغلوب گریگور دیمیتروف شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

استاد سوئیسی در این مسابقه که ۳ ساعت و ۱۲ دقیقه به طول انجامید، با وجود اینکه در ست‌شماری ۲-۱ از حریف بلغار خود پیش افتاد در نهایت تسلیم شد تا طلسم ناکامی‌هایش در نیویورک همچنان ادامه داشته باشد. (نتیجه: ۲-۶ ۴-۶ ۶-۳ ۴-۶ ۶-۳)

آخرین قهرمانی فدرر در فلاشینگ مدوز ۱۱ سال پیش یعنی سال ۲۰۰۸ به دست آمد که او با شکست اندی ماری بریتانیایی در فینال پنجمین عنوان خود در این مسابقات را کسب کرد.

فدرر در مسابقه امروز از ناحیه فوقانی کمر و گردن احساس ناراحتی می‌کرد و در شروع ست پنجم برای مداوا به بیرون از زمین رفت.

او در کنفرانس خبری خود ضمن تایید این موضوع گفت: «قادر‌ به انجام بازی بودم. تمام سعی‌ام را کردم. اوضاع آنقدر بد نبود که بخواهم انصراف دهم. گریگور توانست من را تحت فشار بگذارد. با آنچه در توانم بود جنگیدم…. دوست ندارم الان راجع به این موضوع بیشتر صحبت کنم. این لحظه به گریگور تعلق دارد و باید از پیروزی او صحبت کرد و نه وضعیت جسمانی من.»

ست لباس راجر فدرر در یو اس اپن ۲۰۱۹ از برند یونیکلو – فروشگاه تنیسفا

از سوی دیگر، دیمیتروف در این مسابقه اشتباهات کمتری را نسبت به تنیس‌باز اهل بازل مرتکب شد و با پیروزی در امتیازات مهم موفق شد برای نخستین بار فدرر را شکست دهد.

این درحالی‌ است که نفر ۷۸ کنونی جهان تا پیش از شروع آزاد آمریکا، عملکرد ضعیفی در مسابقات این فصل داشت و ۷ دیدار از ۸ مسابقۀ اخیرش را به حریفانش واگذار کرده بود.

دیمیتروف در دور نیمه‌پایانی باید با دنیل مدودف دیدار کند؛ تنیس‌باز روس که بهترین روزهای دوران ورزشی خود را سپری می‌کند، شب گذشته با برتری ۱-۳ برابر استن واورینکا برای نخستین بار به نیمه‌نهایی یک تورنمنت گرند اسلم رسید. (نتیجه: ۱-۶ ۶-۳ ۳-۶ ۶-۷)

مدودف ۲۳ ساله در ۹ سال گذشته جوان‌ترین بازیکنی است که خود را به جمع ۴ نفر برتر مسابقات اپن آمریکا رسانده است.

بازیکن اهل مسکو هم‌چنین با برد مقابل واورینکا، جواز حضور در مسابقات فینال تور جهانی لندن را کسب کرد که موفقیت مهمی برای وی به‌حساب می‌آید.

مدودف و دیمیتروف تاکنون ۲ مرتبه برابر هم قرار گرفته‌اند که سهم هر کدام یک پیروزی بوده است.

در بخش زنان، سرینا ویلیامز نشان داد که عزم خود را برای کسب ۲۴ـمین عنوان گرند اسلم و رسیدن به رکورد مارگارت کورت افسانه‌ای جزم کرده است؛ اسطورۀ آمریکایی تنیس جهان با در هم کوبیدن چیانگ ونگ از چین در ۴۴ دقیقه، برای ۱۳ـمین بار راهی نیمه‌نهایی آزاد آمریکا شد. (نتیجه: ۰-۶ ۱-۶)

ویلیامز ۳۷ ساله با کنار زدن ونگ، به ۱۰۰ـمین پیروزی خود در مسابقات آزاد آمریکا دست یافت.

سید هشتم یو اس اپن در نیمه‌نهایی با الینا اسویتولینا دیدار خواهد کرد. اسویتولینا نیز با حذف یوهانا کونتا به مرحلۀ بعد صعود کرد. (نتیجه: ۴-۶ ۴-۶)

این دومین نیمه‌نهایی متوالی اسویتولینا در مسابقات گرند اسلم به‌حساب می‌آید.

5/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید