تنیس فا

دومینیک تیم با شکست نواک جوکوویچ در دیداری دراماتیک راهی فینال رولان گاروس شد

0

پادشاه و شاهزاده خاک برای دومین سال پیاپی حریف یک‌دیگر در فینال رولان گاروس شدند.

تنیسفا – دومین دیدار دور نیمه‌پایانی مسابقات اپن فرانسه که روز گذشته به دلیل بارندگی و شرایط بد جوی ناتمام ماند، امروز از سر گرفته شد و دومینیک تیم با شکست نواک جوکوویچ، برای دومین سال متوالی به فینال رولان گاروس رسید.

بازیکن اتریشی در این نبرد نزدیک و پرفرازونشیب که ۴ ساعت و ۱۳ دقیقه به طول انجامید، با نتایج ۵-۷، ۷-۵، ۵-۷، ۶-۳ ۲-۶ برابر مرد شمارۀ یک تنیس جهان به برتری دست یافت.

با شکست جوکوویچ در دیدار امروز، نوار پیروزی‌های پیاپی او در مسابقات گرند اسلم پس از ۲۶ مسابقه قطع شد. تنیس‌باز صرب در پاریس به دنبال فتح چهارمین گرند اسلم متوالی خود بود که ناکام ماند.

«نوله» هم‌چنین قصد داشت تا پس از راد لیور افسانه‌ای به تنها بازیکنی تبدیل شود که در هر یک گرند اسلم‌های ۴ گانه حداقل ۲ مرتبه به قهرمانی می‌رسد.

راه‌های تماشای مسابقات رولان گاروس ۲۰۱۹

جوکوویچ بعد از این بازی در جمع خبرنگاران گفت: «امروز در بهترین سطح‌ام نبودم. نمی‌خواهم بهانه بیاورم، اما در گیم آخر که ۳۰-۰ جلو بودم خودم به تیم اجازه دادم که در این گیم پیروز شود… به دومینیک تبریک می‌گویم؛ فوق‌العاده‌ بازی کرد و ضرباتش بی‌نظیر بودند. او همیشه مرا به دردسر می‌اندازد.»

تیم نیز پس از شکست جوکوویچ گفت: «مسابقه به‌یادماندنی‌ای بود. فراز و فرود زیادی داشت. بارندگی وقفه‌هایی در بازی ایجاد کرد، اما فکر می‌کنم در طول مسابقه، بازی بیشتر در اختیار من بود. البته در انتها کار دشوار شد و هر دو می‌توانستیم برنده شویم، اما خوشبختانه در نهایت من پیروز شدم.»

تیم فردا در تکرار فینال سال گذشته رولان گاروس به مصاف رافائل نادال سلطان زمین‌های خاک رس می‌رود. دیدار سال گذشته با برتری سه بر صفر نادال به پایان رسید.

دیدار پیش رو ۱۳ـمین مصاف این بازیکن ۲۵ ساله با نادال ۳۳ ساله خواهد بود. نادال در مصاف‌های قبلی ۸ بار پیروز شده و ۴ بار میدان را به حریف جوانش واگذار کرده است.

در آخرین نبرد میان این دو که در مسابقات آزاد بارسلونا ۲۰۱۹ رقم خورد، تیم موفق شد در ۲ ست پیاپی نادال را مغلوب کند.

تیم در کنار جوکوویچ تنها بازیکنی است که توانسته بیش از ۳ بار نادال را در زمین‌های خاک شکست دهد. تبحر و مهارت این بازیکن اتریشی در بازی روی خاک باعث شده خیلی‌ها از او به عنوان «شاهزادۀ زمین‌های خاک رس» و جانشین نادال نام ببرند.

4.3/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید