تنیس فا

مسترز ایندین ولز؛ قهرمانی دومینیک تیم با شکست راجر فدرر در فینال / تاریخ‌سازی بیانکا اندرسکو پدیده ۱۸ ساله کانادایی در بخش زنان

0

دومینیک تیم با غلبه بر راجر فدرر در فینال رقابت‌های ایندین ولز اولین قهرمانی خود در یک تورنمنت مسترز را جشن گرفت.

تنیسفا – دیدار فینال مسابقات مسترز ایندین ولز ۲۰۱۹ در بخش انفرادی مردان، بامداد روز دوشنبه به وقت ایران بین راجر فدرر و دومینیک تیم برگزار گردید و در پایان تیم توانست با شکست حریف نامدار خود جام قهرمانی مسابقات را بالای سر ببرد.

 بازیکن ۲۵ ساله اهل اتریش پس از اینکه ست نخست را با نتیجه ۶-۳ به فدرر واگذار کرد، موفق شد در دو ست‌ بعدی به ترتیب با نتایج ۶-۳ و ۷-۵ به برتری برسد و بزرگترین عنوان دوران ورزشی‌ خود را کسب کند. او که در دو تلاش قبلی‌اش در فینال یک تورنمنت مسترز ناکام مانده بود، پس از قهرمانی گفت: «باورکردنی نیست… بازی برابر راجر در این فینال بزرگ برای من باعث افتخار است. پس از شکست در دو فینال قبلی‌، این یکی را بردم که به اندازه قهرمانی در یک گرند اسلم شیرین است.»

او ادامه داد: «هفته فوق‌العاده‌ای بود و فکر می‌کنم که فینال خوبی هم بازی کردیم. خوشحالم که توانستم بزرگترین جام دوران ورزشی‌ام را کسب کنم.»

این دوازدهمین عنوان قهرمانی تیم در مسابقات حرفه‌ای تنیس بود. جالب اینکه در ۱۹ تورنمنتی که تاکنون در مسابقات این فصل برگزار شده شاهد قهرمانی ۱۹ بازیکن مختلف بوده‌ایم که در نوع خودش اتفاق کم‌نظیری است.

از سوی دیگر، فدرر که دو هفته پیش ۱۰۰ـمین عنوان دوران ورزشی خود را در مسابقات ۵۰۰ امتیازی دوبی کسب کرد، به دنبال ششمین قهرمانی خود در ایندین ولز و و عبور از رکورد مشترکش با جوکوویچ بود که با درخشش بازیکن اتریشی ناکام ماند. او درباره این مسابقه به خبرنگاران گفت: «خیلی ناامید و مایوس نیستم. گرچه احساس می‌کنم بازی تا حدودی در دست من بود، اما برابر حریفی بازی کردم که در لحظات تعیین‌کننده کمی بهتر از من عمل کرد. مسابقه همین است. کمی نامید‌کننده بود، ولی خب بارها در چنین موقعیتی بوده‌ام …»

فدرر ۳۷ ساله که سال قبل نیز در فینال این رقابت‌ها مغلوب خوان مارتین دل‌پوترو شده بود، پس از شکست برابر تیم اعلام کرد که در مسابقات مسترز مایمی شرکت خواهد کرد. این مسابقات از چند روز دیگر در ایالت فلوریدا آمریکا آغاز می‌شود.

بیانکا اندرسکو، قهرمان ایندین ولز ۲۰۱۹

اما در بخش زنان، بیانکا اندرسکو، پدیده‌‌ی ۱۸ ساله کانادایی که با عملکرد درخشانش در طول هفته تحسین همگان را برانگیخته بود، در مسابقه فینال نیز دست به خلق یک شگفتی دیگر زد و با عبور از سد انجلیک کربر آلمانی، جام قهرمانی بازی‌ها را بالای سر برد. (نتیجه: ۴-۶ ۶-۳ ۴-۶)

او در مراحل قبل توانسته بود تنیس‌بازان بزرگی هم‌چون موگوروسا و اسویتولینا را نیز از پیش رو بردارد.

اندرسکو که با دریافت سهمیهٔ وایلد کارت وارد جدول اصلی مسابقات شد، با قهرمانی در ایندین ولز توانست اولین عنوان دوران ورزشی خود را کسب کند. پس از این قهرمانی، جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا با ارسال پیامی در توییتر به او تبریک گفت.

این بازیکن ۱۸ ساله جوان‌ترین قهرمان مسابقات ۱۰۰۰ امتیازی ایندین ولز از سال ۱۹۹۹ به این سو لقب گرفت. بیانکا اندرسکو که در ابتدای سال ۲۰۱۹ نفر ۱۵۲ جدول رده‌بندی جهانی بود و با رتبهٔ ۶۰ پا به مسابقات ایندین ولز گذاشت، در رده‌بندی جدید که فردا منتشر می‌شود در جایگاه ۲۴ـم قرار خواهد گرفت.

5/5 (1 رای)
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید