تنیس فا

تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۹؛ حذف تیم و واورینکا از رقابت‌ها / صعود جوکوویچ و ویلیامز به مرحله سوم

0

در چهارمین روز از مسابقات تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۹، دومینیک تیم و استن واورینکا از گردونۀ رقابت‌ها کنار رفتند. نواک جوکوویچ و الکساندر زورف اما با پیروزی مقابل رقبایشان، راهی دور سوم شدند. در بخش زنان، سیمونا هالپ بار دیگر در نبردی دشوار توانست حریف خود را شکست دهد و سرینا ویلیامز موفق شد با در هم کوبیدن جینی بوشار کانادایی، به دور سوم صعود کند.

تنیسفا – در روز چهارم اپن استرالیا و در ادامه بازی‌های دور دوم، نواک جوکوویچ و جو-ویلفرید سونگا در ورزشگاه راد لیور به مصاف هم رفتند که در پایان، عنوان‌دار ۶ دوره بازی‌ها موفق شد در سه ست متوالی حریف فرانسوی‌اش را شکست دهد و برای دوازدهمین بار به دور سوم این رقابت‌ها راه یابد. (نتیجه: ۴-۶ ۵-۷ ۳-۶)

به گزارش وبسایت مسابقات تنیس آزاد استرالیا، دارندۀ ۱۴ عنوان گرند اسلم در مرحلۀ سوم باید با دنیس شاپووالوف، تنیس‌باز جوان کانادایی دیدار کند. شاپووالوف امروز توانست در ۳ ست برابر تارو دنیل از ژاپن به برتری برسد. این نخستین رویارویی جوکوویچ و شاپووالوف در مسابقات تنیس خواهد بود.

جوکوویچ که ۱۱ سال پیش با شکست سونگا در فینال این مسابقات اولین عنوان گرند اسلم خود را به دست آورد، در مورد بازی امروز گفت: «از ابتدای بازی می‌توانستید ببیند که هر دوی ما فشار را احساس می‌کردیم. هیجان زیادی داشتیم و سعی کردیم با تمرکز، بهترین شروع ممکن را داشته باشیم… بازی مقابل جو همواره دشوار است. او در طی یک سال گذشته درگیر مصدومیت بوده و رتبه‌اش در جدول نشان‌گر سطح بازی کنونی او نیست. در چشم من او همواره یکی از بازیکنان برتر بوده و در میادین بزرگ تجربۀ زیادی دارد، بنابرین امشب بازی مقابل وی لذت‌بخش بود.»

اما الکساندر زورف، سید شمارۀ ۴ مسابقات، امروز از مهلکه جان سالم به در برد و موفق شد با پیروزی سه بر دو برابر ژرمی شاردی فرانسوی، برای سومین فصل متوالی به دور سوم این بازی‌ها صعود کند. این دیدار پر افت‌وخیز ۳ ساعت و ۴۶ دقیقه به طول انجامید. (نتیجه: ۱-۶ ۷-۶ ۷-۵ ۴-۶ ۶-۷)

تنیس‌باز آلمانی دربارۀ دیدار امروز خود گفت: «مسابقۀ فوق‌العاده‌ای بود. او خیلی سخت جنگید. بازیکن فوق‌العاده‌ای است و می‌تواند برای هر یک از بازیکنان برتر جهان خطرساز باشد… او بار دیگر نشان داد که بازیکن بسیار خوب و جنگنده‌ای است. از دوستان نزدیک من است و وقتی قرعه‌کشی مسابقات را دیدم، می‌دانستم که مسابقۀ خوبی خواهد شد.»

حریف بعدی زورف، الکس بولت استرالیایی است. این بازیکن ۲۶ ساله امروز درحالی که ۴ مرتبه تا آستانۀ شکست مقابل ژیل سیمون پیش‌ رفت، در نهایت این بازیکن فرانسوی را شکست داد و به مرحله سوم مسابقات صعود کرد.

دومینیک تیم و استن واورینکا اما از ناکامان روز چهارم بودند؛ تیم، بخت هفتم قهرمانی امروز برابر الکسی پاپیرین استرالیایی به میدان رفت اما نتوانست دیدار خود را به اتمام برساند و در پایان ست سوم پس از آن‌که ۲ ست نخست را واگذار کرده بود، مجبور به کناره‌گیری از ادامۀ مسابقه شد.

تیم که در طول مسابقه کم‌توان به نظر می‌رسید، دربارۀ انصرافش از مسابقه گفت: «فکر کردم می‌توانم یک مسابقۀ خوب را انجام دهم اما هر چه که گذشت اوضاع بدتر شد… در طول بازی در تمامی بدنم احساس درد می‌کردم. فردا برای انجام آزمایشانت پزشکی به اتریش باز خواهم گشت»

استن واورینکا، قهرمان آزاد استرالیا در سال ۲۰۱۴ نیز امروز، نبرد تایبریک‌ها را به میلوس رائونیچ کانادایی واگذار کرد و از گردونۀ رقابت‌ها حذف شد. (نتیجه: ۶-۷ ۶-۷ ۶-۷ ۷-۶)

کی نیشیکوری اما بار دیگر مجبور شد برای صعود به مرحلۀ بعد در ۵ ست مبارزه کند. سامورایی با شکست ایوو کارلوویچ ۳۹ ساله در «سوپر تایبریک» ست نهایی، به دور سوم مسابقات آزاد استرالیا صعود کرد. این دیدار که تقابل دو سبک کاملا متفاوت بود، ۳ ساعت و ۴۸ دقیقه به طول انجامید. (نتیجه: ۶-۷ ۷-۵ ۷-۵ ۶-۷ ۳-۶)

در مسابقات مهم دیگر، داوید گوفن، دنیل مدودف و برنا چوریچ نیز به ترتیب برابر ماریوس کوپیل، رایان هریسون و مارتن فوچوویچ به برتری دست یافتند.

در بخش زنان، مصاف حساس بین سرینا ویلیامز و جینی بوشار کانادایی با برتری یک‌طرفۀ ویلیامز پایان یافت. ویلیامز کهنه‌کار امروز به حریف کانادایی خود امان نداد و در یک ساعت و ۱۰ دقیقه پیروز شد. (نتیجه: ۲-۶ ۲-۶)

دارنده ۲۳ عنوان گرند اسلم در دور سوم با دایانا یاسترمسکا از اوکراین مسابقه خواهد داد.

سیمونا هالپ، بخت نخست قهرمانی نیز در دومین مسابقۀ خود به سختی از سد سوفیا کنین عبور کرد و راهی دور شوم شد. (نتیجه: ۴-۶ ۷-۶ ۳-۶)

نائومی اوساکا، قهرمان اپن آمریکا در سال ۲۰۱۸ هم به راحتی تامارا زیدانسک از اوکراین را شکست داد و به مرحلۀ صعود کرد. (نتیجه: ۴-۶ ۲-۶)

گاربینیه موگوروسا در آخرین مسابقه روز چهارم اوپن استرالیا که ساعت ۳ و ۱۲ دقیقه بامداد به وقت محلی به پایان رسید، با نتیجه ۲ بر یک از سد یوهانا کونتا بریتانیایی عبور کرد و به دور سوم مسابقات راه یافت. (نتیجه: ۵-۷ ۷-۶ ۴-۶)

کارولینا پلیشکووا با وجود واگذاری ست نخست به مدیسون برنگل آمریکایی، در دو ست بعدی او را در هم کوبید و راهی مرحلۀ سوم مسابقات شد. (نتیجه: ۰-۶ ۱-۶ ۶-۴)

برنامه روز پنجم – تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۹

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید