تنیس آزاد استرالیا؛ روز سوم؛ راه‌یابی بی‌دردسر نادال به دور سوم / دیمیتروف، سونگا و ووزنیاکی از مهلکه گریختند

0

تنیسفا: رافائل نادال در سومین روز از مسابقات گرند اسلم آزاد استرالیا، لئوناردو مایر آرژنتینی را از پیش رو برداشت. گریگور دیمیتروف، بخت سوم قهرمانی در برابر حریف گمنام آمریکایی‌اش محک جدی خورد. در بخش زنان نیز کرولاین وزنیاکی به سختی از سد یانا فت گذشت و الینا اسویتولینا با پیروزی مقابل کاترینا سینیاکووا راهی دور بعد شد.

رافائل نادال، دارنده ۱۶ عنوان گرند اسلم روز چهارشنبه در دومین دیدار خود در مسابقات آزاد استرالیا به مصاف لئوناردو مایر آرژانتینی رفت و در پایان با نتیجه سه بر صفر (۶-۷ ۴-۶ ۳-۶) به پیروزی رسید. تنیس‌باز اسپانیایی با این برد، آمار پیروزی‌های خود در ملبورن را به عدد ۵۳ رساند. وی در مرحله‌ی سوم به مصاف دمیر جمهور، سید شماره ۲۶ از بوسنی و هرزگوین خواهد رفت که او نیز توانست جان میلمن استرالیایی را شکست دهد.

در یکی از بازی‌های جذاب روز، گریگور دیمیتروف بلغار که تصور می‌شد دیدار آسانی را مقابل مکنزی مک‌دانلد، شماره ۱۷۸ جهان داشته باشد، به سختی از سد این تنیسباز ۲۲ ساله‌ی آمریکایی عبور کرد. در این مسابقه، ابتدا مک‌دانلد ست نخست را با نتیجه ۴-۶ از آن خود کرد. اما در ست‌های دوم و سوم دیمیتروف بهتر عمل کرد و با نتایج ۲-۶ و ۴-۶ به برتری رسید و ۲ بر یک جلو افتاد. در ست چهارم مک‌دانلد جوان نمایش فوق‌العاده‌ای ارائه داد و بخت سوم مسابقات را (۰-۶) شکست داد تا تکلیف این مسابقه در ست سرنوشت‌ساز پنجم مشخص شود؛ جایی‌که دو تنیس‌باز تا نتیجه ۶-۶ شانه‌ به شانه‌ی هم پیش رفتند و در نهایت در گیم سیزدهم، این دیمیتروف بود که به کمک تجربه‌ی خود توانست گیم سرویس مک‌دانلد را بریک کند و در آستانه پیروزی قرار بگیرد. دیمیتروف در گیم بعدی هم سرویس خود را حفظ کرد و با نتیجه ۸ بر ۶ این ست را به سود خود خانمه داد و برنده بازی شد.

گزیده دیدار دیمیتروف – مکنزی در دور دوم تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۸

در دیدار دیدنی دیگر، جو-ویلفرید سونگا، بخت پانزدهم قهرمانی در استادیوم مارگارت کورت به مصاف دنیس شاپووالوف جوان رفت و در حالی‌که در ست‌شماری ۱-۲ از تنیس‌باز کانادایی عقب افتاده بود و در ست پایانی نیز ۲-۵ عقب بود، بازگشتی فوق‌العاده به بازی داشت و به پیروزی رسید. (نتیجه: ۵-۷ ۶-۷ ۶-۱ ۳-۶ ۶-۳)

گزیده دیدار جو-ویلفرید سونگا و دنیس شاپووالوف در دور دوم تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۸

در سایر دیدارهای بخش مردان، مارین چیلیچ، بخت ششم قهرمانی به راحتی و در سه ست از سد ژوائو سوزای پرتغالی گذشت، نیک کیریوس استرالیایی سه بر صفر ویکتور ترویتسکی صرب را پشت سر گذاشت، آندری روبلف جوان در برابر مارکوس باقداتیس، فینالیست سابق آزاد استرالیا به برتری دست یافت، دیه‌گو شوارتزمن آرژانتینی کسپر رود نروژی را به خانه فرستاد، رایان هریسون در ۳ ست، پابلو کوئواس، بخت ۳۱ قهرمانی را حذف کرد و پابلو کارنیو بوستا با انصراف ژیل سیمون در میانه‌ی بازی به دلیل مصدومیت، راهی دور سوم شد. آندریاس سپی، کایل ادموند و نیکولوز باسیلاشویلی هم به ترتیب مقابل یوشیهیتو نیشیوکا، دنیس ایستومین و روبن بملمانز به پیروزی رسیدند.

ایوو کارلوویچ، تنیس‌باز ۳۸ ساله و ۲۱۱ سانتی‌متری کروات نیز در مسابقه‌ای طاقت‌فرسا که ۴ ساعت و ۳۳ دقیقه به طول انجامید، موفق شد بر یوئیچی سوگیتای ژاپنی غلبه کند. (نتیجه: ۱۰-۱۲ ۶-۴ ۵-۷ ۷-۶ ۶-۷)

 کانال‌های پوشش‌دهنده مسابقات تنیس گرند اسلم آزاد استرالیا (اوپن استرالیا)

در بخش زنان، کرولاین ووزنیاکی دانمارکی همانند سونگا در قسمت مردان از شکست گریخت؛ بخت دوم قهرمانی زنان در حالی که در ست پایانی با نتیجه ۱-۵ از حریف خود، آنا فت عقب افتاده بود، به بازی بازگشت و دو بر یک (۵-۷ ۲-۶ ۶-۳) پیروز شد.
در دیگر بازی‌ها، الینا اسویتولینای اوکراینی در مقابل کاترینا سینیاکووای اهل چک در ۳ ست (۱-۶ ۲-۶ ۶-۴) پیروز شد، یلنا اوستاپنکوی ۲۰ ساله یینگ-یینگ دوان چینی را سه بر صفر (۴-۶ ۶-۳ ۳-۶) مغلوب ساخت، بلیندا بنچیچ سوییسی که با حذف وینس ویلیامز آمریکایی در دور نخست شگفتی آفریده بود، به راحتی و در دو ست (۳-۶ ۱-۶) از لوکسیکا کومکوم تایلندی شکست خورد، الیزه کورنه‌ی فرانسوی، یولیا گورگس آلمانی، بخت دوازدهم را از پیش رو برداشت و کاترینا باندارنکو، شماره ۹۲ جهان در دو ست متوالی بر آناستازیا پاولیوچنکووای روس چیره شد.
اما در یکی از مهم‌ترین اتفاق‌های روز سوم، مارتا کاستیوک بازیکن ۱۵ ساله اوکراینی که در مرحله‌ی اول شوایی پنگ چینی را شکست داد، بار دیگر درخشید و در دو ست متوالی، الیویا روگوسکا را پشت سر گذاشت. کاستیوک با این پیروزی به جوان‌ترین بازیکنی تبدیل شد که از سال ۱۹۹۷ به این سو، به مرحله‌ی سوم یک تورنمنت گرند اسلم راه پیدا کرده است.
ماگدالنا ریباریکووا، کایا کانپی، کارلا سوارز ناوارو و آنت کنتاویت از دیگر برندگان روز سوم رقابت‌ها بودند.

برنامه روز چهارم گرند اسلم آزاد استرالیا ۲۰۱۸ – ۲۸ دی ماه ۹۶

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید