مسابقات فینال تور جهانی ۲۰۱۷؛ دیمیتروف و گوفن به فینال رقابت‌ها راه یافتند.

0

تنیسفا: مسابقات فینال تور جهانی تنیس مردان در حالی به آخرین روز خود رسید که در آغاز رقابت‌ها کمتر کسی انتظار راه‌یابی گوفن و دیمیتروف به دیدار پایانی را داشت.

دور نیمه‌نهایی مسابقات فینال تور جهانی روز گذشته در لندن برگزار شد و در مسابقه‌ی نخست، داوید گوفن بلژیکی توانست با خلق یک شگفتی، راجر فدرر سوییسی را که به دنبال کسب هفتمین عنوان قهرمانی خود در این مسابقات بود، با نتیجه ۱-۲ (۴-۶ ۳-۶ ۶-۲) شکست دهد و برای نخستین بار به دیدار فینال این رقابت‌ها راه یابد. قضاوت این دیدار را علی نیلی، داور برجسته کشورمان بر عهده داشت.

بیشتر بخوانید: فینال تور جهانی تنیس مردان در لندن؛ داوید گوفن با شکست راجر فدرر شگفتی آفرید.

در دیدار دوم نیز گریگور دیمیتروف بلغار مقابل جک ساک از آمریکا قرار گرفت؛ در این مسابقه، دیمیتروف علی‌رغم واگذار کردن ست نخست، در ست‌های دوم و سوم قاطعانه به پیروزی رسید تا در اولین حضورش در مسابقات پایان فصل به دیدار فینال راه یابد. او در این بازی با نتایج (۳-۶ ۰-۶ ۶-۴) به برتری رسید.

قهرمان مسترز سینسیناتی ۲۰۱۷ که بهترین روزهای دوران ورزشی خود را تجربه می‌کند، با صعود به دیدار نهایی این رقابت‌ها و کسب حداقل ۱۰۰۰ امتیاز، در رده‌بندی جدید که فردا منتشر می‌شود جای الکساندر زورف را در رتبه سوم خواهد گرفت. وی در این‌باره گفت: «هدفم این بود که در پایان فصل جزو ۱۰ تنیس‌باز برتر جدول رده‌بندی باشم. اکنون سال را در رتبه‌ی ۳ تمام خواهم کرد؛ فوق‌العاده است. این چیزی بود که برایش تلاش می‌کردم. این موضوع نه تنها برای من بلکه برای کل تیمم خوب است. فکر می‌کنم این رتبه، سکویی مناسب برای شروعی قوی در فصل آینده خواهد بود.»

دیمیتروف پس از داوید فرر در سال ۲۰۰۷، اولین بازیکنی است که در نخستین حضورش در مسابقات فینال تور جهانی، به دیدار نهایی رقابت‌ها راه پیدا می‌کند.

پیش‌نگاهی به دیدار فینال رقابت‌های تنیس لندن؛ دیمیتروف – گوفن

هر دو تنیس‌باز از انگیزه‌ی بالایی برای قهرمانی در آخرین تورنمنت فصل ۲۰۱۷ برخوردار هستند؛ چراکه با قهرمانی در این مسابقات، بزرگ‌ترین افتخار دوران ورزشی‌شان را به دست خواهند آورد. دیمیتروف، بدون شکست پا به دیدار پایانی گذاشته و در مصاف‌های رودررو ۱-۴ از گوفن پیش است. این دو در مرحله‌ی گروهی رقابت‌ها نیز با هم روبرو شدند و در آن دیدار، تنیس‌باز بلغار با واگذار کردن تنها ۲ گیم، حریف بلژیکی‌اش را درهم کوبید.با این حال پیروزی بزرگ گوفن مقابل فدرر در مرحله نیمه‌نهایی، قطعا اعتماد به نفس او را برای جبران شکست تحقیرکننده‌ی مرحله گروهی و گرفتن انتقام از دیمیتروف بالا برده است.

دیدار پایانی مسابقات فینال تور جهانی تنیس مردان از ساعت ۲۱:۳۰ امشب (یک‌شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶) در ورزشگاه O2 شهر لندن آغاز خواهد شد. این مسابقه را می‌توانید در کانال «تنیسفا لایو» به صورت زنده تماشا کنید.

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید