تنیس فا

پیروزی تیم افسانه‌ای «فدال» در لیور کاپ

0

تنیسفا: راجر فدرر و رافائل نادال در دیداری تاریخی از سد جک ساک و سم کوئری گذشتند.

دومین روز از مسابقات تیمی لیور کاپ ۲۰۱۷ پیگیری شد و در آخرین و مهم‌ترین دیدار که در بخش دونفره برگزار گردید، راجر فدرر و رافائل نادال برای نخستین بار در دوران ورزشی‌شان به عنوان هم‌تیمی به میدان رفتند و با شکست جک ساک و سم کوئری در سوپرتایبریک ست پایانی، دو امتیاز ارزشمند را برای تیم «اروپا» به دست آوردند.

تیم رویایی «فدال» ابتدا ست نخست را با نتیجه ۴-۶ از آن خود کرد. در ست دوم تیم «جهان» متشکل از زوج تمام‌آمریکایی ساک و کوئری به بازی بازگشت و با نتیجه قاطع ۱-۶ پیروز شد تا ست سوم که در این رقابت‌ها به صورت تای‌بریک ۱۰ امتیازی برگزار می‌شود، تکلیف تیم برنده را مشخص کند. پایان کار اما همان چیزی بود که اکثر علاقه‌مندان به تنیس انتظارش را داشتند؛ زوج افسانه‌ای فدرر و نادال در ست پایانی موفق شد با نتیجه ۵-۱۰ پیروز شود و سومین برد تیم اروپا را در روز دوم کسب کند.

به این ترتیب تیم اروپا در پایان روز دوم رقابت‌ها ۹ بر ۳ از تیم جهان پیش افتاد.

پخش زنده مسابقات لیور کاپ ۲۰۱۷

ماتادور اسپانیایی در کنفرانس مطبوعاتی پس از بازی، از احساس خود درباره‌ی این دیدار تاریخی گفت: «به نظرم روز فراموش‌نشدنی‌ای برای هر دوی ما بود. با در نظر گفتن تمام مسابقاتی که به عنوان رقیب پشت سر گذاشتیم، بودن با هم در یک طرف زمین و جنگیدن به عنوان یک تیم چیزی است که واقعا از آن لذت بردیم.»

دیدار فدرر/نادال و ساک/کوئری به صورت کامل

تنیس‌باز سوییسی نیز در همین خصوص عنوان کرد: «من هم موافقم. او (نادال) همه چیز را گفت. برای من نیز روز بزرگی بود. ما قبل از این فقط یک بار با هم تمرین کرده بودیم که آن هم به مسابقات فینال تور جهانی برمی‌گردد. ما زیاد با یک‌دیگر تمرین نمی‌کنیم و همه چیز را به هم نشان نمی‌دهیم. تا زمانی که به عنوان بازیکن حرفه‌ای فعال هستیم به عنوان رقیب باقی خواهی ماند. خوشبختانه یا متاسفانه، بعد از این مسابقات مجددا رقیب هم خواهیم شد. اما امروز بسیار خاص بود؛ این که در یک طرف تور با رافا هم‌تیمی بودم فوق‌العاده لذت‌بخش بود. این موضوع که می‌توانید در لحظات مهم روی او حساب کنید و درجریان تصمیم‌گیری‌ و تفکر او در زمین قرار بگیرید خیلی جالب است و من بدون شک این خاطرات را تا آخر عمر با خودم خواهم داشت.»

فدرر و نادال که در مجموع ۳۵ عنوان گرند اسلم را پشت نام خود یدک می‌کشند، روز گذشته در مسابقات رده انفرادی نیز موفق عمل کردند؛ فدرر ۲ بر صفر کوئری را شکست داد و نادال در سه ست از سد جک ساک گذشت. تنها پیروزی تیم جهان در روز دوم را نیک کیریوس استرالیایی با پیروزی ۲ بر یک مقابل توماس بردیج به دست آورد.

روز سوم و پایانی مسابقات لیور کاپ تا ساعاتی دیگر آغاز می‌شود و از آنجا که هر پیروزی در روز سوم ۳ امتیاز دارد، تیم جهان به رغم اختلاف ۶ امتیازی با تیم اروپا هم‌چنان شانس قهرمانی در این رقابت‌ها را دارد.

بیشتر بخوانید: معرفی مسابقات تنیس لیور کاپ

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید