رافائل نادال با غلبه بر کوین اندرسون قهرمان رقابت‌های تنیس آزاد آمریکا شد.

1

تنیسفا: رافائل نادال سومین قهرمانی خود در مسابقات اوپن آمریکا را جشن گرفت.

 رافائل نادال، مرد شماره یک تنیس جهان موفق شد در دیدار پایانی رقابت‌های تنیس آزاد آمریکا مقابل کوین اندرسون، بخت ۲۸م قهرمانی به پیروزی برسد و شانزدهمین عنوان گرند اسلم خود را کسب کند.

تنیس‌باز اسپانیایی در این دیدار که ۲ ساعت و ۲۷ دقیقه به طول انجامید، حریف اهل افریقای جنوبی خود را به راحتی و با نتایج (۴-۶ ۳-۶ ۳-۶) از پیش رو برداشت.

نادال که در سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۳ نیز در آزاد آمریکا قهرمان شده بود، در مراسم اهدای جوایز گفت: «اتفاقات امسال باورکردنی نیست؛ پس از مشکلات و مصدومیت‌هایی که در چند سال اخیر داشتم، از ابتدای امسال همه‌چیز عوض شد و خیلی احساسی پیش رفت. از آزاد استرالیا در سطح بالایی تنیس‌ بازی کرده‌ام… پیروزی در نیویورک انرژی زیادی به من می‌دهد، چرا که مردم اینجا بی‌نظیر هستند.»

تنیس‌باز اهل مایورکا هم‌چنین از عمویش که این رقابت‌ها، آخرین همکاری‌شان در مسابقات گرند اسلم بود، قدردانی کرد و گفت: «تونی کارهایی زیادی برای من انجام داده که نمی‌توانم بابت آن‌ها به اندازه کافی از او تشکر کنم. بدون او، من احتمالا هرگز تنیس بازی نمی‌کردم. فوق‌العاده بود که کسی مثل عمویم را در کنارم داشتم تا مدام مرا به جلو هل دهد…»

اما در سوی دیگر میدان، اندرسون ۳۱ ساله که برای اولین بار حضور در فینال یک گرند اسلم را تجربه می‌کرد، در برابر نادال حرفی برای گفتن نداشت و برای پنجمین بار مغلوب او شد. وی پس از مسابقه عنوان کرد: «به رافا تبریک می‌گویم، او یکی از بزرگترین نماینده‌های ورزش ماست.»

تنیس‌باز ۲۰۳ سانتی‌متری اهل افریقای جنوبی ادامه داد: «دو هفته‌ی فوق‌العاده‌ را پشت سر گذاشتم؛ صعود به اولین فینال گرند اسلم تجربه ویژه‌ای بود. این تورنمنت نکات مثبت بسیاری را برای من به همراه داشت. سخت تلاش خواهم کرد تا دوباره در موقعیت‌های این‌چنینی قرار بگیرم.»

خلاصه دیدار رافائل نادال و کوین اندرسون در فینال رقابت‌های تنیس آزاد آمریکا ۲۰۱۷

به این ترتیب و با بسته شدن پرونده مسابقات گرند اسلم در سال ۲۰۱۷، نادال و فدرر چهار تورنمنت گرند اسلم فصل را به طور مساوی بین خود تقسیم کردند. استاد سوییسی در آزاد استرالیا و ویمبلدون قهرمان شد و نادال جام‌های رولند گروس و آزاد آمریکا را بالای سر برد. علاوه بر این، نادال و فدرر که در حال حاضر به ترتیب در رتبه‌های اول و دوم رده‌بندی جهانی قرار دارند، در ادامه فصل رقابت تنگاتنگی بر سر جایگاه شماره یک خواهند داشت.

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

۱ دیدگاه

  1. برادر من میدونیم شما طرفدار فدرری ولی نادال قهرمان شده ها… تو روزای قهرمانی فدرر از عکسای نادال توی کانال شما خبری نبود…

نظر بدهید