تنیس فا

مسترز سینسیناتی؛ دور یک‌چهارم پایانی: کیریوس با شکست نادال شگفتی آفرید/ دیمیتروف، فرر و ایزنر به نیمه‌نهایی رسیدند.

0

تنیسفا: نیک کیریوس استرالیایی با شکست رافائل نادال به مرحله نیمه‌نهایی تنیس مسترز سینسیناتی رسید. داوید فرر، گریگور دیمیتروف و جان ایزنر نیز با غلبه بر حریفان‌شان به دور نیمه‌پایانی رسیدند.

در پنجمین روز از رقابت‌های تنیس مسترز سینسیناتی، رافائل نادال اسپانیایی ابتدا در دیدار عقب‌افتاده خود که به دلیل بارش باران به روز پنجم موکول شده بود، به مصاف هم‌وطنش آلبرت راموس-وینولاس رفت و در نهایت موفق شد در دو ست پیاپی (۲-۶ ۶-۷) او را شکست دهد به دور یک‌چهارم پایانی صعود کند.

دیدار عقب‌افتاده نیک کیریوس و ایوو کارلوویچ کروات در دور سوم نیز در ۳ ست (۳-۶ ۶-۷ ۶-۴) به سود تنیس‌باز جوان استرالیایی خاتمه یافت.

در ادامه و در مهم‌ترین دیدار مرحله یک‌چهارم پایانی، رافائل نادال مقابل نیک کیریوس، مرد شماره ۲۳ جهان به میدان رفت. تنیس‌باز اسپانیایی که دوشنبه پیش رو مجددا شماره یک تنیس مردان خواهد شد، در این بازی عملکرد خوبی نداشت و در نهایت در دو ست (۵-۷ ۲-۶) تن به شکست داد تا کیریوس ۲۲ ساله ضمن صعود به دور نیمه‌نهایی، ۱۰۰ـمین پیروزی‌اش در رقابت‌های تور ATP را جشن بگیرد.

نادال هفته پیش نیز در دور سوم مسترز مونترآل مغلوب دنیس شاپووالوف ۱۸ ساله شده بود.

دارنده ۱۵ عنوان گرند اسلم در مورد عملکردش در این بازی به خبرنگاران گفت: «بازی مقابل او همیشه دشوار است. نیک بازیکن خیلی خوبی است، اما من ضعیف ظاهر شدم. بازی را خوب آغاز کردم اما در ست دوم، در گیم سرویسی که او من را بریک کرد خیلی بد بازی کردم. چند امتیاز خوب را کسب کردم. او اشتباهاتی داشت و توانستم به بازی برگردم اما در گیم پس از آن خیلی بد بازی کردم. بنابراین در مجموع بازی خوبی برای من نبود. به او (نیک) تبریک می‌گویم.»

گزیده دیدار رافائل نادال و نیک کیریوس در مرحله یک‌چهارم پایانی مسابقات تنیس مسترز سینسیناتی ۲۰۱۷

کیریوس در دور نیمه‌پایانی به مصاف داوید فرر کهنه‌کار خواهد رفت که او نیز دست به کار بزرگی زد و دومینیک تیم اتریشی، بخت سوم قهرمانی را در دو ست متوالی و با نتیجه مشابه ۳-۶ شکست داد.

گریگور دیمیتروف بلغارستانی نیز مقتدرانه از سد یوئیچی سوگیتای ژاپنی گذشت و حریف جان ایزنر آمریکایی در مرحله نیمه‌نهایی شد. ایزنر در دور قبل موفق شد هم‌وطنش جرد دانلدسون را مغلوب کند.

با صعود کیریوس، دیمیتروف، ایزنر و فرر به نیمه نهایی مسترز سینسیناتی، این برای نخستین بار در ۵ سال اخیر (از مسابقات مسترز پاریس ۲۰۱۲) است که هیچ یک از بازیکنان موسوم به «بیگ ۴» یعنی راجر فدرر، رافائل نادال، نواک جوکوویچ و اندی ماری در نیمه‌نهایی یک تورنمنت مسترز حضور ندارند.

نتایج دور یک‌چهارم پایانی مسترز سینسیناتی

بازنده نتیجه بازی برنده
رافائل نادال ۷-۵ ۶-۲ نیک کیریوس
دومینیک تیم ۶-۳ ۶-۳ داوید فرر
یوئیچی سوگیتا ۶-۱ ۶-۲ گریگور دیمیتروف
جرد دانلدسون ۷-۵ ۷-۶ جان ایزنر

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید