تنیس فا

عدم دعوت از منصور بهرامی برای حضور در مسابقات ویمبلدون

0

تنیسفا: منصور بهرامی اسطوره ایرانی تنیس جهان برای اولین بار پس از ۲۵ سال در مسابقات ویمبلدون حضور نخواهد داشت.

 منصور بهرامی، بازیکن ایرانی که به واسطه کارهای نمایشی‌اش در زمین تنیس شهرتی جهانی دارد، اعلام کرده که مسئولین مسابقات ویمبلدون از او برای حضور در بخش پیشکسوتان رقابت‌های امسال دعوت به عمل نیاورده‌اند.

مسابقات ویمبلدون که به داشتن قوانین و مقررات سخت‌گیرانه مشهور است، حداکثر سن برای حضور در بخش پیشکسوتان را ۶۰ سال تعیین کرده و از آقای بهرامی که امسال ۶۱ ساله شد نیز به همین دلیل دعوت نکرده است.

آقای بهرامی در فیس‌بوک خود با تاکید بر اینکه به تصمیم مسئولین مسابقات احترام می‌گذارد، نوشته: «خوشبختانه حفظ شرایط بدنی و بازی تنیس هم‌چنان مهم‌ترین اولویت‌های زندگی من هستند و تا جایی‌که امکان داشته باشد به بازی در دور تا دور دنیا ادامه خواهم داد.»

او هم‌چنین اعلام کرده که از هفته آینده به عنوان بازیکن ذخیره در محل برگزاری مسابقات حاضر خواهد بود تا در صورت کناره‌گیری یکی از بازیکنان به عنوان نفر جایگزین وارد رقابت‌ها شود. وی هم‌چنین در تیم گزارش کانال ویمبلدون نیز حضور خواهد داشت.

آقای بهرامی در انتهای یادداشت خود در فیس‌بوک ویدیویی را که صفحه ویمبلدون از هنرنمایی‌های او هم‌رسان کرده، به اشتراک گذاشته است. این ویدئو بیش از ۱۹ میلیون بار در فیس‌بوک دیده شده است.

منصور بهرامی ماه گذشته به همراه فابریس سانتورو در بخش پیشکسوتان مسابقات رولند گروس به عنوان قهرمانی رسید.

منصور بهرامی، زاده ۱۳۳۵ در شهر اراک، در سن ۵ سالگی با ورزش تنیس آشنا شد. او از ۱۳ سالگی تمرینات خود را به صورت جدی شروع کرد و در ۱۶ سالگی به عضویت تیم ملی تنیس ایران درآمد و افتخارات بسیاری را برای کشورمان به ارمغان آورد. بهرامی پس از انقلاب برای ادامه فعالیت ورزشی خود به فرانسه مهاجرت کرد و در سال ۱۹۸۹ موفق شد به فینال بخش دونفره مسابقات رولند گروس راه یابد. بهرامی طی ۲۰ سال گذشته یک پای ثابت تور جهانی پیشکسوتان بوده است. او به واسطه حرکات نمایشی‌اش در زمین از محبوبیت بالایی در بین هواداران برخوردار است و برگزارکنندگان تورنمنت‌های سطح اول جهانی نیز همیشه از او برای حضور در مسابقات خود دعوت می‌کنند.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید