پیش‌نگاهی به دیدار رافائل نادال و دومینیک تیم در مرحله نیمه‌نهایی مسابقات آزاد فرانسه ۲۰۱۷

0

تنیسفا: رافائل نادال و دومینیک تیم امروز در دومین مسابقه مرحله نیمه‌نهایی مسابقات آزاد فرانسه به مصاف هم خواهند رفت. این مسابقه پس از دیدار واورینکا و ماری برگزار خواهد شد.

رافائل نادال و دومینیک تیم امروز در حالی در مرحله نیمه‌ پایانی مسابقات آزاد فرانسه با یک‌دیگر روبرو می‌شوند که در طول شش هفته گذشته سه بار مقابل هم بازی کرده‌اند؛ هر چند سلطان خاک در دو مسابقه نخست (بارسلونا و مسترز مادرید) جوان اتریشی را مغلوب کرد، اما تیم در شهر رم ورق را برگرداند و موفق شد با شکست مقتدرانه ماتادور در این تورنمنت مسترز، نامش را به عنوان یکی از مدعیان قهرمانی در پاریس مطرح کند.

به رغم اینکه تیم ۲۳ ساله تا به حال نتوانسته در یک تورنمنت مهم خاک (مسترز، گرند اسلم) به قهرمانی برسد، اما بیش از سایر هم‌نسلان خود در بازی بر روی این زمین صاحب تبحر است. تیم تمام ویژگی‌های یک تنیس‌باز متخصص زمین‌های رسی را در اختیار دارد؛ بازیکن فوق‌العاده قدرت‌مندی است، از انتهای زمین خوب بازی می‌کند و ضرباتش توامان از سرعت و میزان اسپین بالایی برخوردار هستند.

در مصاف‌های رو در رو، رافائل نادال ۴ بر ۲ از تیم پیش است، با این وجود جوان اتریشی یکی از معدود بازیکنانی است که توانسته حداقل دو بار رافائل نادال را در خاک شکست دهد.

نادال و تیم هر دو در طول دو هفته‌ی مسابقات عملکرد فوق‌العاده‌ای از خود ارائه داد‌ند و بدون واگذاری حتی یک ست به جمع چهار نفر پایانی راه یافتند؛ به خصوص بازیکن مایورکایی که در پنج مسابقه قبلی خود تنها ۲۲ گیم (به طور متوسط ۴.۴ گیم در هر بازی) واگذار کرد و در بازی برابر نیکولاز باسیلاشویلی در مرحله سوم تنها یک گیم از دست داد و با نتیجه قاطع (۰-۶ ۱-۶ ۰-۶) به برتری رسید.

در سوی دیگر، تیم در مرحله یک‌چهارم پایانی دست به کار بزرگی زد و نواک جوکوویچ، مدافع عنوان قهرمانی را در سه ست متوالی (۰-۶ ۳-۶ ۶-۷) شکست داد و انتقام شکست تحقیرآمیزش در مسترز رم را از او گرفت. با اینکه این پیروزی اعتماد به نفس جوان جویای نام اتریشی را برای رویارویی با نادال به بالاترین میزان خود رسانده است، اما او باید مواظب باشد بلایی که نزدیک به سه هفته پیش در مسابقات رم به سرش آمد، اینجا تکرار نشود؛ تیم پس از درخشش در بازی مقابل نادال در یک‌چهارم پایانی مسترز رم، در مسابقه‌ای یک‌طرفه و فوق‌العاده ضعیف و تنها با گرفتن یک گیم (۰-۶ ۱-۶) تسلیم جوکوویچ شد.

خود او در همین باره می‌گوید: «من همیشه بعد از اینکه یک بازیکن بزرگ را شکست می‌دهم، ضعیف بازی می‌کنم. امیدوارم که بتوانم این نقیصه را برطرف کنم.»

خلاصه آخرین دیدار رافائل نادال و دومینیک تیم (یک‌چهارم پایانی مسترز رم ۲۰۱۷)

با این همه، تجربه در میادین بزرگ نقش مهمی را ایفا می‌کند و چه بسا حرف اول را می‌زند. در حالی‌که نادال، قهرمان ۹ دوره رولند گروس امروز برای ۲۵مین بار (۲۱ پیروزی – ۴ شکست) در مرحله نیمه‌نهایی یک گرند اسلم به میدان می‌رود، تیم تنها برای دومین بار است که این اتفاق مهم را تجربه می‌کند؛ او سال گذشته در نیمه نهایی همین مسابقات در برابر جوکوویچ تن به شکست داد.

فارغ از نتیجه‌ای که در دیدار امروز رقم خواهد خورد، اگر قرار باشد در سال‌های پیش رو بازیکنی جانشین نادال به عنوان سلطان زمین‌های رسی شود، دومینیک تیم احتمالا از همه سزاوارتر خواهد بود.

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید