مسابقات ۲۵۰ امتیازی مارسی؛ دومین قهرمانی سونگا به فاصله یک هفته/مسابقات دلری بیچ؛ قهرمانی ساک بدون انجام مسابقه

0

تنیسفا: جو-ویلفرید سونگا و جک ساک به ترتیب در مسابقات ۲۵۰ امتیازی مارسی و دلری بیچ عناوین قهرمانی را از آن خود کردند.

جو-ویلفرید سونگا برای دومین بار در دو هفته اخیر به مقام قهرمانی رسید؛ این بازیکن فرانسوی که هفته‌ی گذشته با شکست داوید گوفن قهرمان مسابقات روتردام هلند شده بود، روز گذشته نیز توانست در فینال تمام فرانسوی مسابقات مارسی، لوکا پویی جوان را با نتیجه ۴-۶ و ۴-۶ شکست دهد و به سومین عنوان قهرمانی خود در این رقابت‌ها دست یابد.

این تنیس‌باز ۳۱ ساله که ۱۴مین عنوان قهرمانی دوران حرفه‌ای خود را به دست آورد، پس از بازی گفت:

“من بسیار خوشحالم که در این هفته برنده شدم. خیلی خوب بازی کردم. تا آخرین لحظه محکم بودم. این چهاردهمین عنوان من است و امیدوارم که آخرین آن نباشد. از لحاظ فیزیکی آماده هستم. از شروع دوران ورزشی‌ام بسیار سخت تلاش کرده‌ام. این که دو عنوان متوالی را از آن خود کنی فوق‌العاده است”

سونگا از مجموع ۲۰ مسابقه‌ای که در فصل جاری انجام داده، در ۱۷ مسابقه به پیروزی رسیده و تنها ۳ باخت داشته است.

اما در سوی دیگر کره‌ی خاکی و در جایی‌که مسابقات ۲۵۰ امتیازی «دلری بیچ» در ایالت فلوریدای آمریکا برگزار می‌شد، جک ساک بدون انجام دیدار فینال به مقام قهرمانی رسید؛ میلوس رائونیچ کانادایی دیگر فینالیست این رقابت‌ها به دلیل آسیب‌دیدگی از ناحیه‌ی همسترینگ پای راست از حضور در دیدار نهایی انصراف داد تا به این ترتیب جک ساک سومین عنوان قهرمانی دوران حرفه‌ای خود را کسب نماید.

 تنیس‌باز ۲۴ ساله‌ی آمریکایی که ماه گذشته نیز در مسابقات ۲۵۰ امتیازی آوکلند به مقام قهرمانی رسیده بود، در خصوص قهرمانی با این شرایط عنوان کرد:

“این واقعا بداقبالی است و من برای او (رائونیچ) آرزوی بهبودی هر چه سریع‌تر را دارم. اگر به زمین مسابقه می‌رفتم و در آن‌جا پیروزی می‌شدم اندکی بیشتر هیجان‌زده می‌شدم و انرژی می‌گرفتم. اما به هر حال قهرمانی، قهرمانی است”

ساک هم‌چنین گفت که پیش از آن‌که وی اقدام به گرم کردن خود برای مسابقه کند، رائونیچ شخصا موضوع را به اطلاع او رسانده است.

 رائونیچ در ست دوم بازی مقابل دل‌پوترو و به هنگام تلاش برای رسیدن به یک ضربه‌ی «دراپ‌شات» دچار مصدومیت شد.

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید