تنیس فا

ویدئو: تنیس‌باز کانادایی توپ را به صورت داور کوبید!

0

تنیسفا: دنیس شاپووالوف، تنیس‌باز کانادایی با کوبیدن توپ به داور مسابقه سبب بازنده شدن تیم کشورش در مسابقات دیویس کاپ شد.

در جریان دیدار تیم‌‌های دیویس کاپ بریتانیا و کانادا در شهر اوتاوای کانادا، دنیس شاپووالوف، تنیس‌باز ۱۷ ساله‌ی کشور میزبان که در بازی حساس و سرنوشت‌ساز پنجم مقابل کایل ادموند نماینده بریتانیا به میدان رفته بود، پس از آن‌که در گیم سوم از ست سوم «بریک» شد، توپ را با شدت به صورت داور صندلی کوبید که این حرکت غیر‌ورزشی او سبب محرومیتش از ادامه مسابقه و در پی آن بازنده شدن تیم کانادا در این دیدار شد.

دیدار کانادا و بریتانیا در مرحله اول گروه جهانی مسابقات دیویس کاپ با نتیجه ۲ بر ۲ دنبال می‌شد و این مسابقه تکلیف تیم صعود کننده را مشخص می‌کرد که با محروم شدن شاپووالوف بریتانیا موفق شد ۳ بر ۲ تیم میزبان را شکست دهد و راهی مرحله بعد شود.

 ضربه‌ی تنیس‌باز کانادایی به چشم چپ آرنو گاباس، داور فرانسوی مسابقه اصابت کرد و شدت آن به حدی بود که موجب تورم و کبودی ناحیه اطراف چشم وی شد. گاباس پس از این حادثه برای درمان و معاینات دقیق‌تر پزشکی راهی بیمارستان شد.

بهت دنیس شاپووالوف، تنیس‌باز کانادایی پس از اتفاق امروز

فدراسیون جهانی تنیس در پی وقوع این حادثه بیانه‌ای صادر کرد که در آن تاکید شده شاپووالوف از روی عمد به داور مسابقه صدمه نزده است. هم‌چنین گفته شده که او با حضور در دفتر داوران مستقیما از آقای گاباس عذرخواهی کرده است.

شاپووالوف جوان که خود نیز از این حادثه شوکه شده بود، بابت رفتار غیرورزشی‌اش عمیقا اظهار ناراحتی و تاسف کرده و از اینکه مسبب باخت تیم کانادا شده از هم‌تیمی‌هایش پوزش خواسته است. از او به عنوان یکی از تنیس‌بازان آینده‌دار نام برده می‌شود.

ویدئوی کامل این اتفاق را در ادامه مشاهده می‌کنید:

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید