سی‌امین عنوان مسترز نواک جوکوویچ با قهرمانی در تورنتو

0

نواک جوکوویچ برگی دیگر از تاریخ تنیس را ورق زد؛ مرد شماره یک تنیس جهان موفق شد با غلبه بر کی نیشکوری در دیدار پایانی رقابت‌های تنیس راجرز کاپ، سی‌امین عنوان قهرمانی مسترز خود را به دست آورد. او اولین تنیس‌بازی در تاریخ تنیس است که موفق به انجام این کار می‌شود.

در دیداری که تنها یک ساعت و ۲۳ دقیقه به طول انجامید، تنیس‌باز صرب توانست با نتیجه (۶ بر ۳ و ۷ بر ۵) نینجای ژاپنی را از پیش‌رو بردارد و هفتمین عنوان قهرمانی خود در فصل جاری را به کسب نماید. عناوین او در سال ۲۰۱۶ عبارتند از: دو قهرمانی در رقابت‌های گرنداسلم آزاد استرالیا و فرانسه، سه قهرمانی در مسترزهای ایندین‌ولز، میامی، مادرید و یک قهرمانی در رقابت‌های تنیس قطر.

فهرست پیشگامان مسابقات مسترز

بازیکنتعداد عنوان
نواک جوکوویچ۳۰
رافائل نادال۲۸
راجر فدرر۲۴
آندره آغاسی۱۷
اندی ماری۱۲

 

این هم‌چنین چهارمین قهرمانی جوکوویچ در مسابقات مسترز کانادا به حساب می‌آید؛ او پیش‌تر در سال‌های ۲۰۰۷، ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ نیز جام این رقابت‌ها را به خانه برده بود. او حالا بعد از ایوان لندل با شش قهرمانی، بیشترین عنوان را در این مسابقات از آن خود کرده است.

برنده ۱۲ دوره‌ی مسابقات گرند اسلم، هم‌چنین مبلغ ۷۸۲.۵۲۵ هزار دلار نیز برنده شد و ۱۰۰۰ امتیاز در جدول رده‌بندی پاداش گرفت.

نوله که در مسابقات ویمبلدون خیلی زود از گردونه رقابت‌ها حذف شد، در مورد عملکردش در این دوره از مسابقات گفت: “بهترین بازی‌‌ام را در مرحله نیمه‌پایانی و پایانی انجام دادم. دقیقا وقتی به آن نیاز داشتم. این روندی است که قبلا نیز بارها برایم پیش آمده بود؛ وقتی تورنمنتی را در شرایط ایده‌آل شروع نمی‌کنم و دنبال به دست آوردن ریتم بازی‌ام در زمین هستم، رفته رفته دز طول تورنمنت، شرایط مطلوب را پیدا می‌کنم، ضرباتم بهتر می‌شود و از لحاظ ذهنی نیز در موقعیت مناسبی قرار می‌گیرم.”

کی نیشیکوری، نفر ششم رده‌بندی جهانی و برترین تنیس‌باز قاره کهن، بعد از قبول این شکست عنوان کرد: “فکر می‌کنم به تجربه بیشتری در این دست از مسابقات نیاز دارم. هر چند به نواک باختم، اما هفته‌ی فوق‌العاده‌ای برای من بود. امسال برای دومین بار بود که در فینال یک مسترز بازی می‌کردم. احساس می‌کنم دارم نزدیک‌تر می‌شوم. امیدوارم به زودی در یک مسترز قهرمان شوم.”

مسابقات تنیس راجرز کاپ هر ساله در دو بخش زنان و مردان و به صورت گردشی در شهرهای مونترال و تورانتو کانادا برگزار می‌شود. در بخش زنان این مسابقات که امسال به میزبانی شهر مونترآل انجام شد، سیمونا هالپ توانست با شکست مدیسون کیز آمریکایی در دیدار پایانی به عنوان قهرمانی دست یابد.

به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید