تنیس فا

ژوستین انن: بدون رقابت با کلایسترز به اینجا نمی‌رسیدم.

0

ژوستین اِنن بلژیکی که هفته گذشته به تالار مشاهیر تنیس پیوست، رقابت شدیدش با کیم کلایسترز را عامل مهمی در پیشرفت خود عنوان کرد.

انن و کلایسترز از نوجوانی باهم در رقابت بودند، هر دو در مقطعی به تنیس‌باز شماره ۱ جهان تبدیل شدند و چندین گرنداسلم را فتح کردند. آنها ۳ بار در فینال گرنداسلم باهم روبرو شدند که ژوستین در هر ۳ مرتبه قهرمان شد. او در رابطه با رقابتش با کلایسترز گفت: “همیشه گفته‌ام که بدون حضور کیم، جایگاه کنونی‌ام را نداشتم. مسابقه با او همیشه یک چالش بود و به خاطر او بود که توانستم موفقیت‌های زیادی کسب کنم. به خودم می‌گفتم اگر کیم بتواند این کار را انجام دهد، پس من هم می‌توانم. متقابلا برای او هم اینچنین بوده است.”

دارنده ۷ عنوان قهرمانی گرنداسلم در ادامه صحبت‌هایش اظهار داشت: “وقتی نوجوان بودیم، مسافرت‌های زیادی را در کنار هم بودیم. ما در تور رقابت داشتیم و در عین حال احترام زیادی برای یک‌دیگر قائل بودیم. زمانی ما ۲ نفر برتر تنیس جهان بودیم که برای کشور کوچک‌مان افتخار بزرگی بود. و این مسئله باعث می‌شد که داستان ما متفاوت و زیباتر شود.”

لازم به ذکر است ژوستین انن نخستین تنیس‌باز بلژیکی تالار مشاهیر تنیس می‌باشد. او ۴ بار فاتح رولندگروس شد و ۱ عنوان قهرمانی در تنیس آزاد استرالیا و ۲ عنوان قهرمانی در تنیس آزاد امریکا را نیز در کارنامه ورزشی خود دارد. انن در سال ۲۰۰۴ قهرمان المپیک آتن شد و ۳ مرتبه عنوان بهترین تنیس‌باز سال را کسب کرد. بک‌هند یک‌دست زیبا، ژوستین را از سایر تنیس‌بازان زن متمایز می‌کرد و بزرگان تنیس از او به عنوان یکی از بهترین‌های تاریخ یاد کرده‌اند.

0/5
به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

نظر بدهید